Lampy podłogowe ażurowe

Lampy podłogowe bywają przydatnym uzupełnieniem systemu oświetlenia w rozmaitych wnętrzach. Równocześnie stają się efektowną ozdobą, przyciągającą niejedno spojrzenie. Wystarczy wybrać modne i stylowe lampy ażurowe.


Szeroki wybór tego typu opraw oświetleniowych można znaleźć w tej kategorii w naszym sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 3 produktów.

Pokazano 1-3 of 3 produktów

Nowoczesna lampa podłogowa – do czego jej używać i gdzie je ustawić?

Dobra, stojąca lampa przydaje się w wielu przestrzeniach. Wykorzystuje się ją jako oświetlenie uzupełniające lub boczne. Najchętniej umieszcza się ją w dużych wnętrzach reprezentacyjnych i rekreacyjnych. Ustawia się ją w pobliżu kanapy lub fotela w salonie, ale też przy wyspie kuchennej czy bezpośrednio obok łóżka w sypialni. Niekiedy przydaje się jako oświetlenie zadaniowe. Bywa dobrym wyborem jako oświetlenie blatu biurka w pokoju dziecięcym czy gabinecie. Lampy podłogowe nadają się niemalże do każdego pomieszczenia, zapewniając dobre warunki i budując niesamowity klimat.

Klasyczna lampa podłogowa ażurowa – z czego może być wykonana?

Do produkcji ażurowej lampy podłogowej używa się różnych materiałów. Pojawiają się modele z takich surowców, jak:
    • tworzywo sztuczne,
    • metal,
    • drewno.
Najczęściej są to konstrukcje z ażurowym kloszem lub abażurem, który stanowi ciekawą ozdobę, odsłaniając również ozdobne źródło światła. Forma i kolor stelaża lub całej konstrukcji bywają różne, co ułatwia dopasowanie oprawy do niemal każdego wnętrza.

Energooszczędna lampa podłogowa – źródło światła LED w nowoczesnym oświetleniu

Dobra lampa stojąca powinna być praktyczna i wygodna w obsłudze. Wpływa na to również zastosowanie odpowiednich źródeł światła. W naszej ofercie znajdziesz oprawy współpracujące z energooszczędnymi produktami LED. Zużywają znacznie mniej prądu niż klasyczne opcje, występują też w wielu wariantach, co ułatwia perfekcyjne doświetlenie każdej przestrzeni. Można zdecydować się na lampy ze zintegrowanymi modułami świetlnymi lub takie, w których pojawia się wymienna żarówka LED. Wiele z nich pozwala na regulację parametrów świetlnych, jak: natężenie, barwa światła. W przypadku niektórych pojawia się nawet opcja zdalnego sterowania za pośrednictwem pilota lub aplikacji mobilnej.

Najmodniejsze lampy stojące do stylowych aranżacji wnętrz

Ażurowe oświetlenie wpisuje się w wiele popularnych obecnie nurtów wnętrzarskich. Prostsze rozwiązania, o mocno geometrycznych kształtach warto wykorzystać w przestrzeniach urządzonych zgodnie z założeniami minimalistycznego lub nowoczesnego stylu. Lampy drewniane stanowią świetne uzupełnienie wnętrz skandynawskich lub boho. Metalowe, czarne konstrukcje z elementami w odcieniu złota czy miedzi warto wprowadzić do pomieszczeń w duchu industrialnym. Szeroki wybór modeli dostępnych w naszej ofercie zapewnia rozwiązania do niemal każdego pomieszczenia.

Lampa podłogowa dla wymagających – zróżnicowane produkty od LightPlus

W ramach naszego sklepu internetowego LightPlus oferujemy szereg opraw oświetleniowych z ażurowymi osłonami źródeł światła. Wszystkie wykonano z wielką dbałością o detale, z materiałów wysokiej jakości. Potrzebna Ci lampa stojąca? Poznaj nasze propozycje i znajdź opcję dla siebie.