Kinkiety szklane

W domowych lub biurowych wnętrzach stosuje się różne rodzaje źródeł światła. Obok okazałych lamp wiszących i sufitowych przydają się także oprawy ścienne. Do szczególnie lubianych zaliczają się choćby kinkiety szklane.
Szukasz ponadczasowych lamp ściennych z osłonami ze szkła? Koniecznie sprawdź ofertę w sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 240 produktów.

Pokazano 1-32 of 240 produktów

Szklane kinkiety do domu i biura – dlaczego warto je wykorzystać?

Nasze lampy ścienne z tej kategorii, czyli funkcjonalne oświetlenie ze szklanym kloszem, to produkty uniwersalne, sprawdzające się w różnych rolach w domowych i biurowych wnętrzach. Chętnie stawia się na nie też w przypadku lokali usługowych.
Do czego można ich użyć? Wszystko zależy od rodzaju oraz liczby opraw, które chce się zamontować w ramach danego wnętrza. Dobra lampa ścienna ze szklanym kloszem potrafi bowiem pełnić rolę:
    • oświetlenia ogólnego lub strefowego (w mniejszych pokojach),
    • oświetlenia zadaniowego (doświetlającego konkretną przestrzeń),
    • oświetlenia dekoracyjnego (punktowe wydobycie detali).
Szeroki wybór wariantów w naszej ofercie sprawia, że bez trudu da się znaleźć oprawy dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Nowoczesne kinkiety szklane – stylowe produkty do rozmaitych wnętrz

Szklane lampy ścienne (metalowe konstrukcje wyposażone w szklane klosze) wpisują się w ramy różnych stylów aranżacyjnych. Wszystko zależy od tego, jaka jest forma samej oprawy (prosta, dekoracyjna, techniczna) oraz kolor szkła. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza modele z transparentnym kloszem. Innym rozwiązaniem są szklane klosze z mlecznobiałego materiału, który przyjemnie rozprasza światło.
W sklepie LightPlus prezentujemy zróżnicowane oprawy do każdej przestrzeni. Można ich użyć we wnętrzach w stylu nowoczesnym – syntetyczne produkty o minimalistycznych kształtach (najczęściej w neutralnej kolorystyce: czerń lub biel). Oprócz tego pojawiają się ciekawe lampy do pomieszczeń skandynawskich, jak choćby ścienny kinkiet kula szklana. Do pokoi w stylu retro stosuje się bardziej ozdobne modele często wyposażone nie tylko w szklany klosz, ale też kryształki dodatkowo odbijające światło. Chromowane kryształowe modele to natomiast znak rozpoznawczy aranżacji glamour i art deco.

Szklane kinkiety ścienne – do jakich wnętrz je wprowadzić?

Lampy wyposażone w szklane klosze to uniwersalne rozwiązanie do różnych typów przestrzeni. W warunkach domowych trafiają zarówno do pomieszczeń reprezentacyjnych (salon, jadalnia, kuchnia), jak i wypoczynkowych (montaż w sypialni czy pokoju dziecięcym). Mogą pełnić funkcję oświetlenia bocznego lub zadaniowego (np. ścienne lampki nocne). To także świetny sposób na oświetlenie korytarzy, przedpokoju czy klatek schodowych – równomiernie rozmieszczone na ścianach punkty świetlne nie zajmują miejsca i pozwalają dopasować warunki do swoich potrzeb. Nie zapominajmy również o wodoszczelnych, szklanych kinkietach do łazienek – to trwałe produkty do oświetlenia lustra, odporne na niszczycielskie warunki, jak wilgoć czy zalanie wodą.

Kinkiet szklany a nowoczesne źródła światła

Wybierając kinkiet szklany, warto zwrócić uwagę na dobór właściwego źródła światła. Najlepszym rozwiązaniem są często energooszczędne produkty LED – zapewniają optymalny poziom oświetlenia, zużywają mniej prądu niż klasyczne żarówki, a także ułatwiają dopasowanie warunków do indywidualnych potrzeb. To także doskonały sposób na perfekcyjne oświetlenie wnętrz, zwłaszcza gdy postawi się na modele z opcją regulacji natężenia i temperatury barwowej.

Lampy ścienne i szklane klosze – doskonały wybór od LightPlus

Nowoczesne lampy ścienne ze szklanymi kloszami w ofercie LightPlus to szeroka gama produktów najwyższej jakości pochodzących od renomowanych dostawców. Sprawdź nasze rozwiązania, by bez trudu znaleźć idealne oświetlenie do niemal każdego wnętrza.