Kinkiety retro

Kinkiety przydają się jako uzupełnienie systemu oświetleniowego w rozmaitych wnętrzach. Stanowią również ciekawe uzupełnienie aranżacji – wystarczy tylko dobrać modele do konkretnej przestrzeni i indywidualnych potrzeb.
Potrzebujesz unikatowych lamp ściennych? Spory wybór ciekawych kinkietów retro można znaleźć w tej kategorii w naszej bogatej ofercie LightPlus.

Znaleziono 178 produktów.

Pokazano 1-32 of 178 produktów

Kinkiety vintage – gdzie je wykorzystać?

Kinkiety w stylu retro to rozwiązania, które często trafiają do wnętrz biurowych, lokali usługowych i przestrzeni mieszkalnych. Zapewniają eleganckie oświetlenie i dopełniają klimat aranżacji wnętrz.
Lampy ścienne w stylu retro przydają się tak naprawdę do każdego pomieszczenia. Stosuje się je przede wszystkim jako oświetlenie uzupełniające i boczne, a także dekoracyjne (zwłaszcza punktowe podświetlanie detali z pomocą lamp z regulacją kąta padania światła). Wykorzystanie ich to doskonałe rozwiązanie w przestrzeniach reprezentacyjno-rekreacyjnych, gdzie liczy się stylowe wykończenie i przytulny klimat. Chętnie montuje się je w salonach, kuchniach, jadalniach czy sypialniach. Stają się tam dekoracją i uzupełnieniem systemu, choć potrafią również spełniać funkcje praktyczne – jak lampki nocne przy łóżku.
W ciasnych przestrzeniach kinkiety mogą zastąpić nawet lampy główne. Dotyczy to zwłaszcza przedpokojów, korytarzy i klatek schodowych. Kilka opraw ściennych pomaga równomiernie rozjaśnić wnętrze, zwiększając komfort i bezpieczeństwo użytkowników.
Specjalną kategorią produktów retro są ścienne lampy vintage do łazienek i na elewację. Czym się charakteryzuje taki rodzaj oświetlenia? Muszą to być oprawy z bardzo trwałych materiałów, odpornych na niszczycielskie działanie czynników zewnętrznych. Każda z nich musi wyróżniać się też wysokim współczynnikiem ochrony IP.

Czym wyróżnia się kinkiet retro – modne lampy w stylu vintage

Styl vintage cieszy się wielką popularnością i pomaga zbudować niepowtarzalny klimat w domowych przestrzeniach. Tego typu lampy ścienne mogą przyjmować różne kształty. Chętnie stosuje się produkty nawiązujące do dawnych wielkich stylów aranżacyjnych. Są to najczęściej modele bardzo ozdobne, z rozmaitymi ornamentami. Często są one wykonane z metalu (w tym zwłaszcza mosiądzu i brązu) oraz szkła. Innym rozwiązaniem są efektowne lampy industrialne. Takie retro kinkiety są znacznie prostsze niż wcześniej opisane. Bywają wykonane z metalu, mają syntetyczne, zgeometryzowane kształty. Niejednokrotnie zamiast klasycznej osłony źródła światła stosuje się cienkie siateczki metalowe lub w ogóle rezygnuje się z klosza.
Produkty utrzymane w różnych stylach, odpowiadających potrzebom wielu aranżacji, da się znaleźć w naszym sklepie LightPlus.

Lampy ścienne vintage a nowoczesne źródła światła

Nowoczesny styl retro wcale nie zakłada stosowania wyłącznie starych produktów. Często są to nowe oprawy oświetleniowe, stylizowane na dawne nurty wnętrzarskie. Jeśli chce się wybrać kinkiet vintage, warto zatem zwrócić uwagę na produkty współpracujące z energooszczędnymi źródłami światła LED. To sposób na oszczędności w domowym budżecie, wysoki komfort oświetleniowy, a nawet zdalne sterowanie lampami w całym wnętrzu. Kinkiet w stylu retro może być zatem zarazem piękny i nowoczesny.

Wyjątkowy klimat i skuteczne oświetlenie – lampa ścienna wysokiej jakości od LightPlus

Retro kinkiety to doskonały wybór do wnętrz vintage, industrialnych i klasycznych. Niektóre z nich da się jednak wprowadzić też do bardziej nowoczesnych aranżacji. W dzisiejszych czasach można bowiem liczyć na bogactwo rozwiązań dopasowane do rozmaitych potrzeb i oczekiwań.
Szukasz efektownych lamp ściennych? Koniecznie sprawdź nasze modele vintage. Może któryś z nich sprawdzi się w właśnie w Twoich wnętrzach?