Lampy wiszące do biura

Oświetlenie biura powinno składać się z przynajmniej kilku uzupełniających się elementów, by zapewnić wygodne i bezpieczne warunki do codziennego funkcjonowania oraz wykonywania nawet bardziej precyzyjnych zadań wzrokowych. Do najczęściej wybieranych rozwiązań od lat zaliczają się praktyczne lampy wiszące.

Również w naszym sklepie internetowym da się znaleźć szereg modnych i wygodnych w użytkowaniu opraw oświetleniowych, które idealnie sprawdzą się w niejednym biurze lub domowym gabinecie.

Znaleziono 2086 produktów.

Pokazano 1-32 of 2086 produktów

Lampy wiszące do biura – do jakich pomieszczeń?

Czym się kierować, wybierając lampy wiszące do biura? Najczęściej takie produkty w miejscu pracy stosuje się jako oświetlenie główne lub uzupełniające. Umieszcza się je w centrum pomieszczenia lub buduje z nich większe zespoły oświetleniowe, rozmieszczone tak, by uniknąć oślepiania podczas pracy czy przemieszczania się we wnętrzu.
Takie lampy do biura potrafią zapewnić komfort pracy, a także stanowią ważny element aranżacji wnętrza – ze względu na spore rozmiary i niejednokrotnie dekoracyjną formę. Z tego względu chętnie umieszcza się je w biurowych przestrzeniach reprezentacyjnych – sali konferencyjnej (nad stołem) lub w kąciku do rekreacji dla pracowników i gości.

Lampy wiszące biurowe – czy można je stosować w małych wnętrzach?

Lampa wisząca to praktyczne i stylowe źródło światła. Jeśli chce się ją wykorzystać w swoim gabinecie w ramach oświetlenia biurowego, trzeba wziąć pod uwagę wysokość i ogólnie wielkość pomieszczenia. Zbyt duża oprawa w ciasnym biurze przytłoczy, zmniejszy funkcjonalność przestrzeni oraz pogorszy warunki do pracy. W bardzo ciasnych pokojach nieco lepszym rozwiązaniem może zatem okazać się lampa sufitowa.
Można także wykorzystać mniejsze oprawki z pojedynczym źródłem światła lub kilka małych punktów świetlnych na długich przewodach, zawieszonych na różnych wysokościach, co daje bardzo dekoracyjny efekt. Należy jednak pamiętać, by umieścić takie formy w jednym miejscu, najlepiej nad stołem, poza głównymi ciągami komunikacyjnymi.

Praktyczne oświetlenie biurowe, czyli energooszczędne lampy wiszące do biura

Odpowiednie oświetlenie biurowe do wygodnego wykonywania codziennych zadań to także dobre źródła światła. Warto postawić na modele wyposażone w żarówki LED lub w jedno ze zintegrowanych źródeł światła LED. Pozwala to mieć pewność, że biurowe lampy dają optymalny poziom światła, przy znacznie mniejszym zużyciu energii elektrycznej. Są także bardziej żywotne niż klasyczne żarówki i miewają niemal dowolne parametry techniczne (np. natężenie i temperaturę barwową).
Jeśli wybierze się technologię LED, można liczyć na lampy z regulacją natężenia światła oraz produkty wpisujące się w systemy Smart, by bez trudu sterować oświetleniem zdalnie. To olbrzymia wygoda i realne oszczędności dla firmowego budżetu.

Eleganckie oświetlenie biurowe – różne style lamp wiszących

Lampy biurowe powinny wpisywać się w całościową aranżację biura. Wiszące oprawy nie stanowią pod tym względem wyjątku.
Jakie rozwiązania wybrać? Miłośnicy prostoty i minimalizmu mogą zdecydować się na lampy nowoczesne do pomieszczeń biurowych – o geometrycznych kształtach i neutralnych kolorach. Dużą popularnością cieszą się także oprawy o klasycznym wyglądzie – z metalu i szkła. Coś dla siebie w naszej ofercie znajdą zwolennicy nurtów eko – w tym choćby lampy skandynawskie z drewnianą konstrukcją i płóciennymi abażurami. Do ożywienia przestrzeni do pracy można wykorzystać designerskie oprawy ozdobne, a także ponadczasową elegancję chromowanych lamp glamour.

Optymalne oświetlenie w biurze – lampy biurowe od LightPlus do każdego wnętrza

W naszym sklepie znajdziesz właściwe oświetlenie do każdego biura – bez względu na to, czy chcesz skorzystać z lampy wiszącej, czy potrzebujesz zamontować praktyczne lampy sufitowe. Zachęcamy do poznania pełnej oferty i odkrycia idealnych rozwiązań do wszystkich typów pomieszczeń.