Lampy wiszące pająki

Nowoczesne oświetlenie potrafi przyjmować mocno zróżnicowane formy, przełamujące klasyczne kanony, wciąż jednak odznaczając się designem, który buduje klimat pomieszczenia. Szczególnym przypadkiem – funkcjonalnym i dekoracyjnym – są lampy pająki.
Chcesz, by w Twoim wnętrzu pojawiła się modna lampa pająk? Sprawdź naszą ofertę i wybierz rozwiązanie dla siebie.

Znaleziono 14 produktów.

Pokazano 1-14 of 14 produktów

Żyrandol pająk – nowe podejście do oświetlenia wnętrz

Lampa pająk to niezmiernie prosta, a przy tym efektowna forma oprawy, która coraz częściej zastępuje klasyczne lampy wiszące. W tym przypadku nie występują bowiem standardowe konstrukcje i solidne ramiona lampy – zamiast nich pojawiają się długie kable z pojedynczymi źródłami światła na końcach. Podwiesza się je do sufitu w formie ozdobnych girland. Taka konstrukcja lampy wiąże się z możliwością regulacji wysokości zawieszenia źródeł światła. Dzięki temu każdy może dopasować odpowiednią lampę do swoich potrzeb.

Lampa pająk czarna lub kolorowe pająki – gdzie je zawiesić?

Gdzie najlepiej zamontować lampę pająk? Ten typ lamp wiszących odznacza się dość efektowną formą. Z tego też powodu żyrandole pająki o regulowanych przewodach chętnie umieszcza się w przestronnych pomieszczeniach reprezentacyjnych, jak salon (nad zestawem mebli wypoczynkowych) lub jadalnia (stół do rodzinnych posiłków). Stosuje się je również w sypialniach, a nawet jako oświetlenie do pokoju dziecięcego – wszystko zależy od sposobu zaaranżowania żyrandola oraz wybranego modelu.

Lampa multi, czyli ledowe pająki do domu

Nowoczesny żyrandol typu pająk, który można znaleźć w naszym sklepie internetowym, może być stosowany z klasycznymi lub ozdobnymi źródłami światła LED. To energooszczędne produkty o dużej żywotności. Występują w wielu wariantach (temperatura barwowa, natężenie światła), co ułatwia dopasowanie do konkretnych potrzeb. Wiele z modeli pozwala nawet na regulację oświetlenia, a także na zdalne sterowanie lampą – z pomocą pilota lub aplikacji mobilnych.

Wiszące lampy w typie pająk do modnych wnętrz

Lampy typu pająk występują w różnych stylach wnętrzarskich. Ich wyjątkowy design oczywiście przede wszystkim kojarzy się z aranżacjami w stylu industrialnym, gdzie miewają skrajnie uproszczoną formę – często bez jakichkolwiek osłon źródeł światła. Taka lampa o prostej formie występuje w neutralnych wariantach barwnych (lampa pająk biała lub czarna). Można jednak wykorzystać je także w pomieszczeniach nowoczesnych i skandynawskich – ciekawie prezentuje się model lampy z abażurami z tkaniny o neutralnym kolorze.
Wbrew pozorom tego typu oprawy doskonale sprawdzą się też w bardziej ozdobnych wnętrzach klasycznych lub nawet glamour. W tym przypadku są to konstrukcje z ukrytą pod abażurem żarówką. Często jest to lampa pająk kolorowa – niekiedy również z elementami z chromowanego metalu.

Kolorowa, czarna, biała lampa w typie pająka – nowoczesne oświetlenie od LightPlus do każdego pomieszczenia

Coraz częściej klasyczne oprawy zastępują efektowne rozwiązania, jak choćby model pająk. Lampy tego typu są proste, choć nie pozbawione walorów dekoracyjnych. Stosuje się w ich ramach same kable z odsłoniętymi żarówkami. Niekiedy pojawiają się również abażury i osłony o różnych kształtach.
W ofercie sklepu LightPlus posiadamy wiele lamp pająków na regulowanych przewodach. Pochodzą od renomowanych producentów, a materiały użyte do ich stworzenia odznaczają się wysoką jakością. Są stylowe i funkcjonalne – dlatego to doskonały wybór do rozmaitych aranżacji.