Magnetyczne oświetlenie szynowe

Magnetyczne oświetlenie szynowe

Szynoprzewody sprawdzają się świetnie jako praktyczne rozwiązanie oświetleniowe nie tylko w biurach i budynkach komercyjnych. To także idealna opcja do wnętrz mieszkalnych, gdzie stosuje się je nawet w mniejszych pomieszczeniach o charakterze reprezentacyjnym, rekreacyjnym lub na klatkach schodowych czy w przedpokojach.
Dużą popularnością cieszą się między innymi magnetyczne szynoprzewody – proste, praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Szeroki wybór takich systemów da się znaleźć w naszym sklepie LightPlus.

Znaleziono 369 produktów.

Pokazano 1-32 of 369 produktów

Szyny magnetyczne – jak działają?


Swoją nazwę szynoprzewody magnetyczne zawdzięczają innej budowie niż klasyczne systemy oświetleniowe. W tym przypadku oprawy oświetleniowe posiadają specjalne blaszki magnetyczne, dzięki którym przytwierdza się je do listwy. Dzięki temu montaż oświetlenia jest naprawdę prosty i daje pełną swobodę w dopasowywaniu warunków do indywidualnych potrzeb oświetleniowych oraz przearanżowywania warunków w razie konieczności.
Takie rozwiązania wprowadza się w miejscach pracy, lokalach użyteczności publicznej i coraz częściej w prywatnych domach. Szynoprzewody magnetyczne trafiają do przestrzeni reprezentacyjno-rekreacyjnych, a także korytarzy czy na klatki schodowe. Jeśli odpowiednio dopasuje się oprawy, bez trudu da się użyć ich nawet w ciasnych pomieszczeniach, bez szkody dla ich funkcjonalności.


Oświetlenie magnetyczne w każdym pomieszczeniu– z czego składa się system?


Rodzaj oświetlenia uzyskany dzięki systemowi zależy oczywiście od typu lamp oraz ich rozmieszczenia we wnętrzu. Na jednej szynie da się bowiem umieścić w dowolnym miejscu punkty świetlne tak, by uzyskać oświetlenie główne, zadaniowe lub dekoracyjne (niewielkie lampy punktowe).
System magnetyczny składa się z różnych elementów – każdy z nich można znaleźć w naszej ofercie. Do najważniejszych zaliczają się:
    • szynoprzewód magnetyczny,
    • łączniki,
    • zaślepki,
    • zasilacze.
Wszystkie produkty wykonano z trwałych metali i tworzyw sztucznych, utrzymanych w neutralnych odcieniach (kolorze białym lub czarnym), by łatwo skomponować swój cały system.
Oprócz elementów instalacji potrzebne są oczywiście lampy. Najczęściej stosuje się:
    • lampy wiszące,
    • lampy sufitowe,
    • reflektory szynowe.
Warto sięgać po modele z opcją regulacji kąta padania światła, co ułatwia zbudowanie idealnego systemu świetlnego. Na stronie LightPlus pojawiają się choćby modne oprawy w duchu minimalistycznym, klasycznym, skandynawskim czy glamour.


System magnetycznego oświetlenia LED od LightPlus


Szyny magnetyczne dostępne w naszej ofercie to rozwiązania najwyższej klasy, odznaczające się wysoką energooszczędnością, za sprawą wykorzystania produktów LED (wymienne źródła światła lub moduły zintegrowane). Dzięki temu system szynowy magnetyczny pozwala na zbudowanie optymalnych warunków oraz znaczące obniżenie zużycia energii elektrycznej.
Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po technologię LED RGB oraz lampy typu smart. Z ich pomocą da się zdalnie sterować domowym oświetleniem, a także regulować kluczowe parametry, jak natężenie czy temperatura barwowa. To szansa na perfekcyjne dostosowanie oświetlenia szynowego do swoich potrzeb.


Wybór szyn magnetycznych na stronie LightPlus


Systemy szynowe magnetyczne zyskały na popularności ze względu na praktyczność i prostotę codziennego użytkowania. Bez większego trudu da się bowiem montować wiele źródeł światła na całej długości szynoprzewodu, a także łączyć różne elementy, by stworzyć oświetlenie dopasowane do konkretnego wnętrza.
W ofercie LightPlus posiadamy najwyższej jakości szynoprzewody magnetyczne do montażu natynkowego lub podtynkowego, pochodzące od sprawdzonych dostawców. Chcesz dowiedzieć się więcej, by wybrać idealne oświetlenie? Koniecznie skontaktuj się z nami, a pomożemy dopasować opcję dla Ciebie.