Lampy sufitowe szklane

Szklane plafony od lat cieszą się wielką popularnością wśród użytkowników i dekoratorów wnętrz. Wpływa na to między innymi szeroki wachlarz rozwiązań oraz ponadczasowy design. Zwłaszcza gdy wybierze się modele najwyższej jakości, pochodzące od sprawdzonych producentów.
Efektowne i praktyczne plafony szklane można znaleźć oczywiście w tej kategorii w sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 234 produktów.

Pokazano 1-32 of 234 produktów

Szklane plafony sufitowe, czyli praktyczne oblicze oświetlenia

Plafon sufitowy szklany to efektowna lampa, która spełnia w danej przestrzeni różne role. Rodzaj oświetlenia zależy od wielkości i kształtu pomieszczenia oraz zastosowanej oprawy. Okazałe lampy szklane w centrum wnętrza stosuje się oświetlenie główne lub strefowe. Kilka mniejszych pozwoli równomiernie doświetlić cały pokój. Sufitowe lampy chętnie wprowadza się do wszystkich typów wnętrz. Bardziej dekoracyjne i okazałe stosuje się w miejscach o szczególnym znaczeniu reprezentacyjnym lub rekreacyjnym. Mniejsze bez przeszkód da się umieścić w korytarzach, przedpokojach czy na klatkach schodowych, gdzie każdy centymetr przestrzeni użytkowej ma znaczenie i nie można pozwolić sobie na duże lampy. Modele o wysokim współczynniku ochrony IP nadają się natomiast do łazienek, a także jako oświetlenie tarasów, ganków czy balkonów.

Plafony szklane – różne rodzaje materiałów

Dobre szklane lampy to najczęściej modele łączące różne materiały. Do najchętniej stosowanych zalicza się zestawienie szkła z połyskującym metalem, co pozwala uzyskać niezmiernie dekoracyjny efekt. Spotyka się także często warianty łączące szkło z drewnem (eko oświetlenie wnętrz) lub tworzywami sztucznymi (futurystyczne oświetlenie).
Szkła używa się do elementów konstrukcji, choć znacznie częściej sprawdza się jako osłona źródła światła. Bywa ona bezbarwna, pozwalająca na wyeksponowanie ozdobnych żarówek, choć równie popularne są modele mlecznobiałe, dające rozproszone światło (kolor biały). Szklane lampy miewają też klosze (zamknięte, otwarte) z tak zwanego szkła przydymionego lub barwionego na inne odcienie.

Plafon szklany sufitowy – współpraca ze źródłami światła LED

Lampa sufitowa z elementami szklanymi powinna być nie tylko trwała i piękna, ale też niezmiernie funkcjonalna. Wpływa na to oczywiście zastosowanie materiałów doskonałej jakości, ale także odpowiednich źródeł światła. Najlepiej zdecydować się choćby na nowoczesne produkty LED. Są energooszczędne, żywotne. Można wybrać warianty zintegrowane z obudową lub wymienne żarówki ledowe. Występują w wersji z różnymi parametrami technicznymi. Spotyka się ponadto modele z regulacją natężenia i temperatury barwowej (również w wersji zdalnej), co ułatwia dopasowanie warunków do indywidualnych potrzeb oraz pomaga obniżyć wysokość rachunków za prąd.

Najmodniejsze plafony sufitowe – w jakich aranżacjach ich użyć?

Wybierając plafon do wnętrz domowych lub biurowych, trzeba zwrócić uwagę na jego walory estetyczne. Dopasowuje się go oczywiście do całościowej aranżacji pomieszczenia.
Proste i geometryczne modele to znak rozpoznawczy wnętrz nowoczesnych i klasycznych. Minimalistyczne warianty z elementami drewnianymi zadowalają miłośników skandynawskiego wzornictwa. Chromowane i połyskujące lampy wpisują się w przestrzenie w stylu glamour lub art deco. A techniczne i surowe przydają się w pomieszczeniach loftowych.

Idealne oświetlenie do modnych wnętrz, czyli plafony sufitowe szklane od LightPlus

W naszej ofercie posiadamy niejeden szklany plafon, który wyróżnia wysoka jakość wykonania. Stawiamy na rozwiązania od sprawdzonych dostawców, o ugruntowanej na rynku pozycji. Dzięki temu możemy poszczycić się wieloma zadowolonymi klientami.
Chcesz dołączyć do ich grona? Już dziś poznaj ofertę naszego sklepu internetowego. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu idealne oświetlenie do Twojego domu lub biura.