Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu

Oświetlenie z czujnikiem ruchu wykorzystuje się chętnie w różnych przestrzeniach. Oprócz klatek schodowych i korytarzy to także świetna opcja do ogrodów i przydomowych terenów, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort wszystkim użytkownikom.


Chcesz zbudować funkcjonalne oświetlenie zewnętrzne? Szukasz wysokiej jakości produktów do swojego ogrodu lub na taras? Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 53 produktów.

Pokazano 1-32 of 53 produktów

Lampy z czujnikiem ruchu zewnętrzne – dlaczego warto ich używać?


Produkty oświetleniowe z czujnikiem ruchu idealnie nadają się do zastosowania na zewnątrz, jeśli tylko wybierze się modele z odpowiednim stopniem ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. Gdy podejmie się decyzję o tym, by zamontować czujnik ruchu, dzięki któremu lampy włączą się samodzielnie, zwiększa się poczucie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników przestrzeni. Nie tylko mogą się swobodnie przemieszczać po terenie, ale też widzą, kto zbliża się do ich domu lub firmy, co zmniejsza ryzyko wtargnięcia osób niepowołanych.
Za sprawą czujników lampy nie będą się niepotrzebnie uruchamiać lub świecić przez całą noc, a tylko w momencie, gdy faktycznie będą potrzebne. Oznacza to spore oszczędności i optymalizację wykorzystania oświetlenia zewnętrznego. Wystarczy tylko dobrze wyregulować zasięg wykrywania, a lampa zaświeci się w odpowiednim momencie. Oprócz tego pozostaje kwestia czasu świecenia, którą również da się łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb.
W końcu źródła światła z wbudowanym czujnikiem ruchu są świetnym elementem dekoracyjnym elewacji – odmieniają jej wygląd w godzinach nocnych.


Lampa zewnętrzna wyposażona w czujnik ruchu – oświetlenie elewacyjne i ogrodowe

O wyborze lamp zewnętrznych z detektorami najczęściej decydują typowo praktyczne względy. Na produkty o takiej technice oświetlania decydują się właściciele domów jednorodzinnych, by rozświetlać miejsce parkowania samochodu, podjazdy do garażu, a także strefę ganku przed drzwiami wejściowymi do domu. To także dobry pomysł na oświetlenie ogrodowych ścieżek.
Ponadto na lampę zewnętrzną posiadającą czujniki ruchu chętnie stawiają właściciele firm. To wręcz nieodzowny element w miejscu składowania towarów, w halach produkcyjnych, na korytarzach czy klatkach schodowych biurowców.


Praktyczne oświetlenie ogrodowe LED – czujniki zmierzchu i zdalne sterowanie jako energooszczędne rozwiązanie oświetleniowe


Co warto wiedzieć o lampach zewnętrznych, by zapewnić sobie optymalny poziom oświetlenia w każdej przestrzeni? Zawsze trzeba pamiętać o tym, by sprawdzić klasę szczelności opraw. W końcu mają być one odporne na działanie czynników atmosferycznych. Zazwyczaj są to wodoszczelne oprawy wykonane z trwałych materiałów, w tym z tworzyw sztucznych, aluminium, stali szlachetnej.
Co więcej do oświetlania przestrzeni zewnętrznych warto stosować zewnętrzne lampy wyposażone w diody LED. Mogą mieć one wbudowany moduł oświetleniowy lub współpracować z wymiennym źródłem światła LED. Wyróżniają się energooszczędnością i długą żywotnością, przez co określa się je jako szczególnie ekologiczne rozwiązania. Można postawić na plafony, lampy wiszące, słupki oświetleniowe czy reflektory LED o zróżnicowanym natężeniu bądź barwie światła.
Lampy ledowe da się wpisać w inteligentne oświetlenie – zdalne sterowanie lampami za pomocą aplikacji lub pilota, a także zapisywanie ulubionych ustawień na przyszłości, by oświetlenie uruchamiało się automatycznie, dzięki harmonogramom świetlnym. Ponadto produkty LED występują w wersji z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Czujnik zmierzchu sprawia, że lampy włączają się samoistnie, gdy natężenie światła wokół spada poniżej ustalonego wcześniej poziomu, by niepotrzebnie nie marnować energii w ciągu dnia.


Lampa zewnętrzna z czujnikiem do Twojego domu i ogrodu – produkty od LightPlus


Ekologiczne oświetlenie LED wejścia, lampy w ogrodzie czy na elewacji (oświetlenie ścienne) cieszą się coraz większą popularnością. Zwłaszcza gdy postawi się na praktyczne zespoły lamp zewnętrznych z detektorem ruchu. W naszej ofercie znajdziesz lampy sufitowe, wiszące, słupki, reflektor w atrakcyjnej cenie, pozwalające na automatyzację działania przydomowego oświetlenia. Sprawdź nasze propozycje i wybierz opcję dla siebie.