Lampy nad prysznic

W łazienkach trzeba zamontować kilka źródeł światła, które zapewnią odpowiednie warunki do wykonywania rozmaitych codziennych czynności. Do podstawowych produktów oświetleniowych bez wątpienia zalicza się oświetlenie kabiny prysznicowej.

Chcesz stworzyć odpowiednie oświetlenie do łazienki? Szukasz wysokiej jakości produktów? Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 69 produktów.

Pokazano 1-32 of 69 produktów

Bezpieczne oświetlenie kabiny prysznicowej – praktyczne i estetyczne rozwiązania od LightPlus

Projekt łazienki powinien zawsze uwzględniać precyzyjne rozmieszczenie każdej oprawy oświetleniowej. Wpływa to nie tylko na funkcjonalność pomieszczenia, ale też pełne bezpieczeństwo użytkownika. Wszystkie lampy łazienkowe powinny zawsze mieć wysoki poziom ochrony oraz wyróżniać się wysoką trwałością na nawet niewielkie zachlapanie wodą. Dotyczy to zwłaszcza opraw montowanych w strefie prysznica.
Lampy w pobliżu, a także bezpośrednio w kabinie prysznicowej, spełniają podwójną rolę. Z jednej strony zapewniają odpowiednie warunki świetlne, gdy wykonuje się codzienną toaletę. Równocześnie jednak dobrze rozmieszczone punkty świetlne potrafią stworzyć fenomenalną dekorację i zbudować niezwykły klimat, sprzyjający relaksacji.

Lampy do kabiny prysznicowej – przydatne rodzaje opraw oświetleniowych

Do oświetlenia prysznica używa się różnych produktów. Jako podstawowe źródło światła przydają się lampy sufitowe, rzadziej lampy wiszące, umieszczone nad kabiną prysznicową. Czasami większe oprawy zastępują oczka wpustowe (np. oczka LED), które nie zajmują wiele miejsca, a perfekcyjnie doświetlają przestrzeń kąpielową.
Takie oświetlenie punktowe potrafi ponadto pełnić funkcję dekoracyjną, podobnie jak wodoodporne taśmy LED o różnych długościach, które dla bezpieczeństwa wkłada się w trwałe profile LED. Wykorzystuje się je do podświetlenia prysznica (całej kabiny), ale też jako podświetlenie fug lub by uzyskać podświetlany odpływ ścienny. Można też umieścić lampy wpustowe w dolnych częściach ściany, by stworzyć tylko efekt subtelnej poświaty.
Intensywność i barwę światła dopasowuje się do indywidualnych preferencji. W przypadku produktów typowo dekoracyjnych najczęściej jest to subtelne światło o ciepłej barwie, sprzyjające wypoczynkowi i wyciszeniu.

Trwałe oświetlenie LED – jak oświetlić kabinę prysznicową w Twojej łazience?

Czym muszą wyróżniać się oprawy, które stosuje się jako oświetlenie prysznica? Przede wszystkim w takim miejscu mogą się znaleźć wyłącznie lampy wodoszczelne, wyróżniające się wysoką klasą szczelności. Pod prysznic należy wybrać lampy o wysokim IP, nie niższym niż IP65, gdzie druga cyfra określa poziom ochrony przed zalaniem przez strumień wody i działaniem pary wodnej, które nie dostaną się do wnętrza lampy.
Gdy chcesz postawić na trwałe rozwiązania o dużej funkcjonalności, zwróć uwagę zwłaszcza na lampy LED, które występują w wielu wariantach – również jako oprawy o wysokiej szczelności ze zintegrowanym źródłem światła. Odznaczają się energooszczędnością i żywotnością większą niż da się uzyskać, stosując tradycyjną żarówkę. A to zapewnia pełen komfort świetlny przez długi czas. Występują w wariantach z niemal dowolnym natężeniem, w różnych barwach. Da się też znaleźć modele z regulacją kluczowych parametrów (natężenie i barwa światła), by zawsze stworzyć idealne podświetlenie prysznica.

Podświetlenie prysznica w aranżacji łazienki – lampy do modernistycznych wnętrz i aranżacji glamour

Podświetlenie w kabinie prysznicowej, nawet jeśli jest to dodatkowe oświetlenie, powinno zawsze współgrać z całością wyposażenia.
W nowoczesnych wnętrzach króluje najczęściej minimalizm, a wiele osób decyduje o wyborze taśmy LED lub dyskretnych oczek wpustowych. Źródła światła do skandynawskich wnętrz stawiają na prostotę, ale też naturalne akcenty, co pozwala zbudować naprawdę oryginalne oświetlenie. Znacznie bardziej dekoracyjne są lampy w stylu glamour, pokryte chromem, połyskujące i bogato zdobione.
Dobrze dobrane lampy budują klimat i sprawiają, że Twoje oświetlenie łazienki nabiera blasku i klimatu.

Oświetlenie w kabinie prysznicowej – wysokiej jakości produkty od LightPlus

Wysokiej jakości oprawy oświetleniowe (lampa wisząca, lampa ścienna, oprawy typu oczko wpustowe) są najlepszym rozwiązaniem do oświetlenia prysznica. Każda z nich powinna posiadać odpowiednią klasę szczelności i być wykonana z materiałów, które nie ulegną zniszczeniu podczas kontaktu z wodą.
Sprawdź naszą bogatą ofertę oświetlenia sufitowego, ściennego do kabin prysznicowych. Dzięki nim stworzysz perfekcyjne wyposażenie łazienki i zbudujesz warunki do przyjemnego korzystania z tej przestrzeni każdego dnia.