Lampy sufitowe plafony do biura

Praktyczne oświetlenie biurowe powinno składać się z przynajmniej kilku źródeł światła różnego typu. Dzięki nim tworzy się odpowiednie warunki do wygodnej pracy. Jednym z ważniejszych elementów systemu mogą stać się choćby popularne lampy sufitowe i plafony do biura.


W naszym sklepie internetowym LightPlus możesz odkryć szeroki wybór mocno zróżnicowanych plafonów do biurowych wnętrz, by każde pomieszczenie zyskało optymalne oświetlenie.

Znaleziono 1115 produktów.

Pokazano 1-32 of 1115 produktów

Plafony biurowe – w jakich wnętrzach je wykorzystać?

Plafon biurowy lub lampa sufitowa to popularna opcja oświetleniowa. Lampy tego typu stosuje się w większości pomieszczeń biurowych – od gabinetów, przez sale spotkań, do korytarzy, klatek schodowych czy pokoi socjalnych i części wspólnych. Ich wielką zaletą jest fakt, że nie zajmują zbyt wiele miejsca, przez co sprawdzają się nawet w mniejszych biurach, zapewniając odpowiedni poziom oświetlenia i nie utrudniając korzystania z nich.
Zazwyczaj wykorzystuje się je jako oświetlenie ogólne lub strefowe, rozjaśniające całe wnętrze, podnosząc komfort pracy i przemieszczania się w ramach danej przestrzeni. Niektóre modele, choćby te wyposażone w ruchome źródła światła, mogą dodatkowo doświetlać miejsca pracy. Nie zapominajmy o tym, że wysokiej jakości plafony do biura to też ważny element wyposażenia pokoju, który wpływa na jego charakter i odbiór. Tak podnosi się przyjemność przebywania w danym miejscu dla pracowników i ich gości.

Energooszczędne rozwiązania do biura  – plafony i lampy wiszące LED do każdego wnętrza

Odpowiednie oświetlenie przestrzeni biurowej najlepiej wyposażyć w energooszczędne źródła światła LED. Zużywają zdecydowanie mniej prądu, a przy tym wyróżniają się większą żywotnością niż klasyczne żarówki. Można znaleźć produkty o różnych kształtach oraz niemal dowolnym natężeniu i temperaturze barwowej, a nawet zdecydować się na opcję ze ściemniaczem czy regulacją barwy światła. W korytarzach i na klatkach schodowych świetnie sprawdza się oświetlenie mające czujnik ruchu – lampy uruchamiają się zawsze, gdy jest to potrzebne, zwiększając bezpieczeństwo oraz obniżając wysokość rachunków za światło.

Plafony biurowe – modne uzupełnienie aranżacji a odpowiednie oświetlenie

Dobre plafony do biura powinny być dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia pod względem wizualnym – tak tworzy się przytulne i wygodne miejsce do pracy.
Jaki nurt aranżacyjny wybrać? Świetnie sprawdzają się trendy nowoczesne, wykorzystujące lampy geometryczne, o prostej budowie, które dopełniają wnętrze minimalistyczne lub klasyczne. Czasami dla ożywienia pomieszczenia używa się lamp designerskich o nietypowej formie. Osoby, pragnące zadbać o środowisko naturalne, chętnie wybierają lampy skandynawskie – z naturalnych materiałów (surowe drewno, tkaniny etc.). Jeśli natomiast zależy nam na stworzeniu tradycyjnego biura w dawnym stylu, warto zdecydować się na ponadczasowe produkty retro. Każdy z nich da się znaleźć w naszym sklepie internetowym.

Ponadczasowe plafony biurowe – lampy sufitowe od LightPlus

Każde miejsce pracy powinno być dobrze oświetlone z pomocą zróżnicowanych opraw. Wśród nich powinny się znaleźć plafony do biura. Szeroki wybór takich produktów można znaleźć w sklepie LightPlus.
Zachęcamy do poznania pełnego asortymentu – to szansa na to, by wybrać idealną opcję do swojego biura lub domowego gabinetu.