Lampy do łazienki

Każda łazienka powinna być wygodna i bezpieczna. Duży wpływ na to ma odpowiednio zaplanowane oświetlenie, składające się przynajmniej z kilku punktów świetlnych, o prawidłowo dobranych parametrach technicznych.


Spory wybór wysokiej jakości lamp do łazienki można znaleźć w naszym sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 878 produktów.

Pokazano 1-32 of 878 produktów

Oświetlenie łazienkowe – nowoczesne lampy wiszące, lampy sufitowe, lampy ścienne, kinkiety i plafony do łazienki

Łazienka to szczególnie wymagająca przestrzeń, która potrzebuje dobrego przemyślenia kwestii oświetlenia ze względu na ryzyko zachlapania opraw wodą. W pomieszczeniu montuje się:
    • oświetlenie główne i oświetlenie strefowe (lampa sufitowa, lampa wisząca, reflektory LED do łazienki),
    • oświetlenie zadaniowe (reflektory, boczne kinkiety),
    • oświetlenie dekoracyjne (oczka wpustowe, taśmy LED).
Wielkość i typ lampy do łazienki dopasowuje się do konkretnych potrzeb oraz wielkości pomieszczenia. Przy małym metrażu lepiej zdecydować się na oświetlenie sufitowe i niewielkie oprawki, by zyskać równomierne oświetlenie, bez straty przestrzeni użytkowej. W większych można pokusić się o efektowne lampy wiszące do łazienek. Światło główne pozwala wykonywać podstawowe czynności, jak umycie rąk czy zębów. Większe oprawy montuje się na środku sufitu, mniejsze w większych grupach rozmieszcza się na całym suficie, co niekiedy pomaga optycznie powiększyć wnętrze.
Kluczowym oświetleniem zadaniowym jest oświetlenie lustra. Bywają to kinkiety i reflektory z regulacją padania światła. Umieszcza się je na samym lustrze, po obu jego stronach lub powyżej tafli (wydłużone oprawy). Zamiast nich niekiedy stosuje się fajne lampy stojące, które doświetlają łazienkę i uprzyjemniają spędzanie tam czasu, na przykład czytając książkę w wannie.
Oświetlenie ozdobne buduje nastrój i dopełnia aranżację, sprawiając, że wnętrze staje się przytulne i klimatyczne.

Trwałe i dobrze dobrane lampy do łazienki

Rodzaj lampy do łazienek trzeba dobrać do warunków panujących w tym wnętrzu. Wszystkie lampy łazienkowe wiszące, sufitowe czy ścienne powinny być odporne na działanie podniesionej wilgotności oraz zachlapanie wodą. Podczas zakupów zwróć uwagę na to, by były wykonane z trwałych materiałów oraz wyróżniały się wysoką wodoszczelnością. Wszystkie lampy zamontowane w tej przestrzeni, a zwłaszcza te, które trafiają na zewnętrzne krawędzie wanny lub prysznica muszą mieć jak najwyższy stopień szczelności IP.
Takie oświetlenie do łazienki jest skuteczne, a przy tym bezpieczne, zapewniając dobre warunki oświetleniowe i minimalizując ryzyko groźnego zwarcia w instalacji.

Odpowiednie oświetlenie łazienki – jakie źródła światła wybrać, by oświetlić całe pomieszczenie?

W łazienkach niezmiernie ważne jest odpowiednio dobrane światło, które pozwala wykonywać podstawowe czynności, a także zadania o dużym stopniu precyzji (golenie zarostu, robienie makijażu). Podstawą powinno być światło dzienne, wpadające przez przeszklenia. Oprócz tego niezbędne są lampy z odpowiednim źródłem światła.
Warto postawić na oświetlenie LED. Jest energooszczędne i odznacza się dużą żywotnością na długie lata. Można również dopasować ilość światła do konkretnych potrzeb oraz znaleźć opcję dającą szansę na regulację kluczowych parametrów, jak choćby barwa światła. W miejscu do wykonywania precyzyjnych czynności lepsze jest światło zimne o wysokim współczynniku oddawania barw, w przestrzeni do relaksu świetnie sprawdzą się cieplejsze tony.

Modne lampy do łazienki – efektowne rozwiązania od LightPlus

Rodzaj lampy do łazienki warto również dopasować do tego, jaki jest jej wystrój. Na szczęście dostępne w naszym sklepie internetowym lampy LED wpisują się we wszystkie aktualnie modne trendy wnętrzarskie, a także zapewniają odpowiedni poziom ochrony, natężenie i barwę światła.
Zwolennicy minimalizmu mogą zdecydować się na plafony, kinkiety w duchu nowoczesnym: syntetyczne i geometryczne. W łazienkach industrialnych świetnie sprawdzają się techniczne, surowe modele, w których dekoracyjność zyskuje się z pomocą samej żarówki (ozdobne modele LED). Dla tradycjonalistów rozwiązaniem mogą być natomiast klasyczne lampy łazienkowe, które zapewniają stonowane i praktyczne oświetlenie łazienkowe. Ciekawą opcją bywają oprawy skandynawskie, z naturalnych materiałów, korzystające ze źródeł światła LED.
Dzięki nim bez trudu da się oświetlić każdą łazienkę i stworzyć w niej idealne warunki do swobodnego wypoczynku.

Praktyczne i stylowe oświetlenie w łazience – lampy łazienkowe LightPlus

Na odpowiednie oświetlenie do łazienki muszą składać się lampy wodoszczelne, rozmieszczone tak, by wpisywały się w konkretne strefy, zapewniając bezpieczne użytkowanie. W naszym sklepie można znaleźć zróżnicowane lampy łazienkowe: kinkiety, żyrandole, plafony łazienkowe wysokiej jakości, wykonane z dbałością o wszystkie detale. To sposób na idealne oświetlenie Twojej łazienki.