Kinkiety designerskie

Nietypowe oprawy oświetleniowe potrafią całkowicie odmienić charakter wnętrza. Czasami wystarczy naprawdę niewiele, by dodać przestrzeni przytulności i niepowtarzalnego klimatu. Dobrym pomysłem może się okazać wykorzystanie takich opraw, jak kinkiety designerskie.


Szeroki wybór lamp ściennych w najoryginalniejszych kształtach oferujemy w niniejszej kategorii naszego sklepu internetowego LightPlus.

Znaleziono 599 produktów.

Pokazano 1-32 of 599 produktów

Designerskie kinkiety ścienne – produkty do każdego wnętrza

Lampy ścienne w designerskiej formie potrafią być prawdziwą ozdobą wnętrz. Nawet jeśli postawi się na mniejsze oprawy, jak różne rodzaje designerskich kinkietów. Do czego służą? Zapewniają dobre światło rozjaśniające pomieszczenie – jako oświetlenie boczne lub uzupełniające. Ze względu na ciekawe wzornictwo chętnie umieszcza się je w pomieszczeniach reprezentacyjno-rekreacyjnych. Jako dodatkowe źródło światła (boczne, zadaniowe lub dekoracyjne) pojawiają się zatem w pokoju dziennym (przy telewizorze czy skórzanej kanapie), jadalni (w pobliżu stołu), sypialni (jako lampki nocne) lub pokoju dziecięcym, gdzie bez trudu zbudują wyjątkowy klimat. Stosuje się także ten rodzaj oświetlenia jako element oświetleniowy w korytarzach i na klatkach schodowych. Wodoszczelne i trwałe modele nadają się natomiast do łazienek i jako oświetlenie elewacyjne.

Designerskie lampy ścienne – czym się wyróżniają?

Nowoczesne kinkiety potrafią przybierać bardzo niezwykłe formy. Organiczne lub geometryczne kształty o niespotykanej dotąd odwadze udaje się uzyskać dzięki zastosowaniu zintegrowanych modułów oświetleniowych, zawierających diody LED. Dzięki temu lampy wyróżniają się różnorodnością stylistyczną, zdobią wnętrze i pozwalają w nim uzyskać naprawdę przytulną atmosferę.
Wykonuje się je z różnych materiałów. Bywa to metal lub szkło, ale też pozwalające na łatwe kształtowanie tworzywo sztuczne. Produkty występują w stonowanych lub intensywnych kolorach – każdy jest zatem w stanie znaleźć typ lamp ściennych dopasowany do swoich potrzeb.

Kinkiet designerskich – w ramach jakich aranżacji się przyda?

Kinkiety ścienne, zaprojektowane przez doświadczonych designerów, wyróżniają się nietuzinkowym wzornictwem. Można je wykorzystać w wielu popularnych obecnie aranżacjach. Stanowią oczywiście znak rozpoznawczy wnętrz w ultra nowoczesnej odsłonie. Potrafią jednak dodać nieco współczesnego wyrazu pomieszczeniom klasycznym czy w stylu skandynawskim. Niektórzy decydują się nawet na użycie ich w ramach aranżacji w stylu glamour.

Designerski kinkiet a energooszczędne oświetlenie w technologii LED

Technologia oświetleniowa LED pozwala na stworzenie efektownych i niezmiernie funkcjonalnych produktów oświetleniowych. Wprowadzenie do designerskim lamp zintegrowanych modułów wiąże się z zastosowaniem diod LED, co pozwala zapewnić kompaktowość technologii oświetleniowej i większą dowolność w projektowaniu formy lampy.
Dobrej jakości rozwiązania LED, w które można wyposażyć lampę ścienną, to też szereg korzyści praktycznych. Wyróżnia je znaczna oszczędność energii i długa żywotność. Występują w wielu wariantach, więc łatwo uzyskać piękne światło dopasowane do potrzeb. W odróżnieniu od takich rozwiązań jak klasyczne lampy ścienne często pozwalają również na regulację kluczowych parametrów oświetlenia, co tylko zwiększa komfort użytkowników.

Jak wybrać idealną lampę ścienną – produkty od LightPlus

Designerskie oprawy oświetleniowe to produkty nowatorskie, choć niektóre z nich uzyskały już miano klasyków, pożądanych przez wielu klientów. Warto stawiać na produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, dopracowane w najmniejszych nawet szczegółach.
Chcesz znaleźć designerski kinkiet? Zapoznaj się z rozwiązaniami w ramach wielkiego wyboru w naszym sklepie – na pewno odkryjesz coś dla siebie.