Lampy nad wannę

Idealne oświetlenie łazienkowe powinno składać się z kilku źródeł światła o dużej trwałości, które zapewniają wygodne warunki, a także budują nastrojowy klimat we wnętrzu. Do bardzo przydatnych produktów zaliczają się choćby odpowiednie lampy nad wannę.

Chcesz znaleźć trwałe lampy łazienkowe wiszące lub sufitowe? Szukasz sposobu na ciekawe dopełnienie aranżacji łazienki? Sprawdź ofertę w sklepie internetowym LightPlus, by znaleźć oprawy oświetleniowe do Twoich wnętrz.

Znaleziono 125 produktów.

Pokazano 1-32 of 125 produktów

Nowoczesne lampy wiszące, lampa sufitowa – modne i praktyczne oświetlenie nad wannę i do łazienki

Dobrze rozplanowane oświetlenie łazienkowe ma kluczowe znaczenie dla komfortu korzystania z pomieszczenia. Dla uzyskania idealnego efektu niezbędne jest:
    • oświetlenie ogólne (główne źródło światła, np. lampa wisząca, lampa sufitowa) – to ono rozświetla całe pomieszczenie,
    • oświetlenie zadaniowe i strefowe – np. oświetlenie po bokach lustra, lampy zamontowane w kabinie prysznicowej czy nad wanną,
    • oświetlenie dekoracyjne – dodaje wnętrzu lekkości i klimatu (np. oczka wpustowe, taśmy LED).
Dobór opraw powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb, a także specyfiki pomieszczenia. Jeśli bowiem chcemy wykonać oświetlenie kabiny prysznicowej lub wanny w niskich pomieszczeniach, postawienie na lampę wiszącą może okazać się złym rozwiązaniem. Jeśli wysokość pomieszczenia nie jest duża, lepiej zdecydować się na dyskretniejsze oświetlenie, choćby w postaci plafonu.
Dlaczego montaż lamp nad wannę jest tak niezwykle ważny, przy projektowaniu oświetlenia łazienkowego? Łazienki miewają różne kształty i formy. Czasami użycie jednego centralnie umieszczonego źródła światła nie wystarcza, by doświetlić strefę kąpielową. Wówczas trzeba zadbać o to, by w tym miejscu znalazła się dodatkowa lampa. Nie zapominajmy też o tym, że zabudowa wanny może stać się dekoracją, w czym pomagają nawet niewielkie oprawki oświetleniowe, z pomocą których da się stworzyć oryginalne i nastrojowe podświetlenie wanny wolnostojącej na środku łazienki (na obudowie wanny) lub tej stojącej przy ścianie.

Wysokiej jakości lampy nad wannę wolnostojącą czy zabudowaną – oświetlenie wiszące, sufitowe LED

W łazienkach dobrym rozwiązaniem są trwałe produkty oświetleniowe. Wszystkie lampy mają bowiem kontakt z wodą (np. w czasie kąpieli). Należy zatem montować je w bezpiecznej odległości od strefy kąpielowej, a także stawiać na rozwiązania o odpowiedniej szczelności, którą wyraża współczynnik IP. W pobliżu wanny montuje się wyłącznie oprawy mające ochronę na poziomie IP65 (druga cyfra mówi o poziomie wodoszczelności). Tylko tak da się zadbać o bezpieczeństwo użytkowania przestrzeni podczas codziennej toalety.
W ostatnim czasie coraz więcej osób zwraca uwagę na energooszczędność produktów oświetleniowych. Dlaczego wielką popularnością cieszy się nowoczesne oświetlenie halogenowe, a także lampy LED – dostępne w naszej bogatej ofercie LightPlus.
Praktyczne i wizualnie fajne lampy do łazienki LED to choćby plafony, lampy sufitowe do podświetlenia wybranej strefy (odpowiednia ilość światła do wykonywania nawet bardziej precyzyjnych czynności), a także subtelne podświetlenie LED (np. taśmy LED). Wykorzystanie takich źródeł światła to dopasowanie kluczowych parametrów (jak natężenie i barwa światła) oraz znaczące zmniejszenie zużycia prądu, co przynosi solidne oszczędności dla domowego budżetu.

Modne oświetlenie nad wannę – efektowne oprawy LightPlus w aranżacji wnętrz

Aby oświetlenie tworzyło we wnętrzu przyjemną atmosferę, trzeba zadbać o to, by lampy wpisywały się w kompleksowy styl łazienki. Dostępne w naszej ofercie poszczególne modele różnią się wyglądem, kolorystyką i wielkością, by każdy mógł znaleźć oprawy do swojej łazienki.
Posiadamy proste lampy minimalistyczne, techniczne modele industrialne, w których dekoracją bywa użycie samej żarówki ozdobnej pod bezbarwnym kloszem. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy stylu glamour. A jaka lampa to dobry wybór dla Twojego wnętrza?

Ponadczasowe oświetlenie do łazienki od LightPlus

Wanna potrafi stać się centralnym punktem pomieszczenia – o znaczeniu praktycznym i dekoracyjnym. Dlatego potrzebuje odpowiedniego oświetlenia. Wszystkie lampy, których używa się w ramach obudowy wanny czy we wnętrzu kabiny prysznicowej, muszą mieć wysoki stopień ochrony i wyróżniać się wodoszczelnością, dzięki czemu są odporne na działanie wody i wilgoci. Dobrym wyborem jest postawienie na nowoczesne produkty energooszczędne, które nie tylko budują wyjątkowy nastrój, ale też wspomagają domowy budżet.
Sprawdź naszą ofertę i poznaj różne oblicza oświetlenia łazienki. Zawsze wybieraj lampy najwyższej jakości, pochodzące od renomowanych wytwórców i ciesz się pięknie oświetloną łazienką w swoim domu.