Kinkiety drewniane

Oświetlenie boczne poprawia warunki we wnętrzach, dopełnia aranżację i buduje klimat. Warto stawiać na modele w odpowiednim stylu, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Takie właśnie są nasze kinkiety drewniane.


Szeroki wybór lamp ściennych w najmodniejszych stylach można znaleźć w naszej ofercie na stronie LightPlus.

Znaleziono 47 produktów.

Pokazano 1-32 of 47 produktów

Kinkiety drewniane – stylowe dopełnienie systemu oświetleniowego


Kinkiet drewniany pojawia się w wielu typach przestrzeni. Tego typu lampy ścienne (podobnie jak reflektory czy lampy spotlight) stosuje się przede wszystkim jako oświetlenie wspomagające (uzupełniające), które ma doświetlać wybrane strefy, by zapewnić równomierne światło we wszystkich częściach pomieszczenia. Niekiedy używa się ich również w roli oświetlenia dekoracyjnego – takie zgrabne lampy same w sobie stanowią element dekoracyjny, a przy tym mogą punktowo podświetlać wybrane przedmioty dekoracyjne.
Olbrzymią popularnością wśród naszych klientów od pewnego czasu cieszą się oprawy drewniane lub z elementami drewna (łączonego z takimi materiałami, jak: metal, szkło, tworzywo sztuczne). Nieprzetworzone drewno sprawia, że da się zbudować naprawdę przyjemną atmosferę w danym miejscu. Zwłaszcza gdy postawi się na produkty z naturalnego drewna – w standardowym kolorze, z widocznym rysunkiem słojów, co też może stać się dodatkową dekoracją.


W jakich wnętrzach wykorzystać drewniany kinkiet?


To, w jakich wnętrzach użyjemy kinkietów drewnianych zależy od wielu czynników. Zalicza się do nich oczywiście design (dekoracyjny kinkiet rustykalny czy modele wyróżniające się prostotą formy – styl skandynawski) oraz rodzaj materiału (stare drewno, przetworzone drewno). Najczęściej kinkiety wykonane z drewna stosuje się do takich aranżacji, jak:
    • wnętrza w stylu skandynawskim (geometryczne kinkiety),
    • pomieszczenia boho (drewniane lampy ścienne o nieco eklektycznej formie, łączącej retro z folkiem i stylem rustykalnym),
    • przestrzenie rustykalne,
    • lofty w duchu industrialnym (surowe połączenie nieprzetworzonego drewna z metalem w wydaniu technicznym).
Lampy ścienne drewniane bywa to odpowiednie oświetlenie do niemal każdego pomieszczenia. Można bowiem zdecydować się na efektowne modele, które wyróżnia unikalny styl, przyciągający spojrzenia. Pojawiają się też mniej ozdobne oprawy techniczne. Z tego względu da się umieścić je w ramach kuchni, salonu, jadalni czy w pokoju dziecięcym. Lampy skandynawskie lub kinkiety rustykalne (w stylu wiejskim) przydają się również do przedpokojów, na klatki schodowe czy do korytarzy, gdzie wnoszą w ramach wnętrza ciepło i niepowtarzalny klimat oraz zapewniają bezpieczne warunki do przemieszczania się.


Kinkiety zewnętrzne drewniane – modne i trwałe oświetlenie domu


Drewniane kinkiety to jednak nie tylko oświetlenie do każdego wnętrza. Często pojawiają się także oprawy nadające się do montażu na zewnątrz, na przykład na balkonie lub tarasie. Są to produkty wysokiej jakości, wykonane z bardzo trwałych materiałów i odznaczające się dużym współczynnikiem ochrony IP. Drewniana lampa ścienna zewnętrzna musi mieć ochronę na poziomie nie niższym niż IP44 – co chroni przed uszkodzeniem i groźnym dla człowieka porażeniem prądem.Lampa ścienna drewniana – naturalne materiały i nowoczesne technologie


Nawet lampy ścienne w stylu rustykalnym (kinkiet drewniany retro), dostępne w naszej ofercie, można połączyć z nowoczesnymi produktami oświetleniowymi LED. To sposób na solidne oszczędności w domowym budżecie. Oświetlenie ledowe zużywa bowiem znacznie mniej prądu oraz odznacza się dużą żywotnością, co przekłada się na większy komfort oświetleniowy.
Drewniane kinkiety wyposażone w praktyczne źródło światła LED da się łatwo dopasować do konkretnych potrzeb przestrzeni. Pojawiają się także produkty umożliwiające regulację temperatury barwowej czy natężenia światła, również w wariancie zdalnym (za pośrednictwem pilota lub aplikacji mobilnej)
Dzięki temu kinkiety ścienne drewniane stają się nie tylko piękną ozdobą, ale też niezmiernie wygodnym sposobem na oświetlenie różnych przestrzeni.Naturalne piękno lamp ściennych drewnianych – efektowne produkty od LightPlus


Kinkiety z drewna cieszą się wielką sympatią użytkowników. Gwarantują dobre oświetlenie boczne lub dekoracyjne, budują przytulność wnętrza i tworzą idealne warunki do wypoczynku. Warto postawić na modne produkty dostępne w naszym sklepie internetowym. Są to modele do kuchni, salonu, sypialni czy łazienki. Kinkiety rustykalne (wewnętrzne i zewnętrzne), modele skandynawskie czy boho idealnie dopełnią niejedną modną aranżację i staną się w niej ważnym elementem funkcjonalno-ozdobnym przez długi czas.
Jeśli chcesz stworzyć idealne oświetlenie wnętrz, warto zwrócić uwagę właśnie na nasze praktyczne i modne kinkiety.