Lampy nad wyspę

W modnych kuchnio-salonach często wznosi się specjalną, wolnostojącą wyspę, która wyznacza granice stref i pełni szereg funkcji praktycznych. Aby korzystanie z niej było w pełni komfortowe, należy zadbać o właściwe oświetlenie.


Idealne lampy wiszące nad wyspę można znaleźć oczywiście w odpowiedniej kategorii na naszej stronie internetowej.

Znaleziono 1413 produktów.

Pokazano 1-32 of 1413 produktów

Dlaczego doświetla się wyspę kuchenną?

Nowoczesna lampa wisząca czy plafon to wygodny sposób na to, by doświetlić przestrzeń kuchni otwartej, w której wolnostojąca wyspa potrafi spełniać wiele ról. Z jednej strony wydziela strefy funkcyjne dużego wnętrza, częściowo separując kuchnię od salonu. Stanowi praktyczny element kuchni, wyposażony w dodatkowy blat roboczy, przydatny do przygotowania posiłków, a także ich późniejszej konsumpcji – wyspa nie raz zastępuje klasyczny stół jadalny.
Jakie zadanie w tym miejscu pełni zatem oświetlenie? Z jednej strony typowo praktyczne – doświetla strefę do przyrządzania i spożywania posiłków czy realizacji rozmaitych innych czynności. Z drugiej pełni rolę dekoracyjną, budując nastrojowy klimat, dopełniający modną aranżację reprezentacyjnego wnętrza.

Lampy wiszące nad wyspę kuchenną – do czego są potrzebne?

Najczęściej wybieranym typem oświetlenia nad wyspę kuchenną są lampy wiszące z pojedynczymi źródłami światła. Z ich pomocą da się idealnie doświetlić całą przestrzeń roboczą, zwłaszcza gdy skorzysta się z modeli z otwartymi od dołu kloszami, co ułatwia częściowe skupienie strumienia światła.
Trzeba oczywiście dobrze przemyśleć dobór lamp oraz sposób ich zawieszenia. Nie mogą być zbyt duże ani zbyt małe. Należy je dopasować do konkretnej przestrzeni, uwzględniając choćby wysokość kuchni oraz blatów. Pamiętaj, że lampa wisząca powinna się znaleźć mniej więcej ok. 60-70 cm nad powierzchnią blatu. Co więcej, im większa, tym wyżej trzeba ją umieścić.
W przypadku niewielkich wysp kuchennych lub naprawdę ciasnych kuchni czasami zastępuje się lampy wiszące oprawami sufitowymi, które nie zajmują aż tak wiele cennego miejsca. Spory wybór obu rodzajów produktów znajdziesz oczywiście na naszej stronie.

Jedna lampa wisząca czy kilka mniejszych opraw nad wyspę?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy wystarczy wykorzystać nad wyspą oświetlenie punktowe umieszczone centralnie, czy też lepiej użyć większej liczby punktów świetlnych rozmieszczonych liniowo.
Korzystanie z wyspy kuchennej z jedną lampą jest wygodne wtedy, gdy nie jest ona specjalnie duża, a jedno źródło światła daje radę równomiernie rozjaśnić cały blat do pracy, bez pozostawiania zacienionych fragmentów.
Jeśli jednak pojedyncze lampy umieszczone centralnie nie gwarantują komfortowych warunków, choćby nad mocno wydłużonymi wyspami, trzeba zastosować kilka lamp, które dadzą wystarczającą ilość światła i staną się prawdziwą dekoracją tej strefy.

Oświetlenie punktowe wyspy – rozwiązania na szynoprzewodach

Dobrym pomysłem na oświetlenie wyspy jest skorzystanie z systemów szynoprzewodowych, wyposażonych w lampy sufitowe, wiszące, reflektory. Dzięki temu zyskuje się praktyczne oświetlenie punktowe, umieszczone nad miejscem do pracy i rekreacji, przydatne nawet do niewielkiej kuchni.
Takie lampy kuchenne sprawiają, że wyspa kuchenna jest perfekcyjnie doświetlona. Da się bowiem odpowiednio rozmieścić punkty (lampa wisząca) lub wyregulować kąta padania światła (reflektory), by uzyskać oprawy zwrócone w różnych kierunkach.

Różne lampy sufitowe i wiszące nad kuchenną wyspę – modne style oświetleniowe

Nowoczesne lampy wiszące i sufitowe nad wyspy musi wpisywać się w konkretny styl aranżacji wnętrz. Na stronie LightPlus można znaleźć rozmaite modele, wpisujące się we wszystkie popularne obecnie tendencje, by każdy był w stanie dobrać rozwiązania dopasowane do swoich potrzeb.
Wiszące lampy w stylu nowoczesnym ciekawie prezentują się w geometrycznych kuchniach minimalistycznych w stonowanych kolorach (białe, szare lub czarne lampy). Natomiast idealne lampy nad wyspę klasyczną to produkty z tradycyjnych surowców, o ponadczasowych, ozdobnych formach. Miłośnicy naturalnych materiałów mogą natomiast postawić na styl skandynawski – drewniane konstrukcje, wyposażone w mlecznobiałe, szklane klosze lub materiałowe abażury. Aby zbudować niepowtarzalny nastrój, wykorzystuje się ozdobne oprawy glamour – z chromowanymi elementami, tiulem i kryształkami.

Oświetlenie nad wyspą kuchenną – modne i funkcjonalne oprawy od LightPlus

Wyspa kuchenna to niezmiernie ważny element w sercu każdego domu. Jej odpowiednie oświetlenie wpływa na to, jak bardzo funkcjonalne i nastrojowe jest całe pomieszczenie.
W naszym sklepie internetowym LightPlus posiadamy szeroki wybór oświetlenia do kuchni, w tym również lampy wiszące, sufitowe i szynoprzewodowe nad wyspy.
Jeśli wciąż wahasz się przy wyborze oświetlenia do swojego wnętrza, koniecznie skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy chętnie pomogą dobrać idealną opcję.