Kinkiety zewnętrzne / Lampy elewacyjne

Kinkiety zewnętrzne / lampy elewacyjne

Oświetlenie na zewnątrz budynku potrafi pełnić mocno zróżnicowane role, zapewniając bezpieczeństwo i komfort wszystkich osób przebywających na terenie posesji. Warto wykorzystać produkty wysokiej jakości, które utrzymają optymalne parametry przez długie lata.
W naszej ofercie w sklepie internetowym LightPlus łatwo znaleźć lampy zewnętrzne, w tym praktyczne kinkiety elewacyjne i lampy na elewację.

Znaleziono 337 produktów.

Pokazano 1-32 of 337 produktów

Odpowiednie oświetlenie elewacji domu – do czego się go używa?


Zewnętrzne lampy na elewację spełniają szereg praktycznych zadań. Z jednej strony zapewniają swobodę korzystania z przestrzeni wokół domu – można łatwo dojść do drzwi wejściowych od bramki lub z garażu, przyjemnie spędzać czas na tarasie lub przemieszczać się między jednym z pomieszczeń mieszkalnych a przydomowym ogrodem.
Oświetlenie na ścianach budynku (również takie, które wykrywa ruch) ma także spore walory estetyczne – wpływa na wygląd domu po zapadnięciu nocy. Co więcej dobrze zbudowany system oświetleniowy zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Nie tylko bowiem minimalizuje ryzyko bolesnego upadku w ciemnościach, ale także ogranicza ryzyko wtargnięcia na dany teren potencjalnych włamywaczy. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się inteligentne oświetlenie LED, podłączone do instalacji antywłamaniowej, posiadające opcję symulowania obecności domowników.


Praktyczne oświetlenie elewacyjne – jakich lamp użyć?


Jak zapewnić odpowiednią ilość światła wokół domu? Przydaje się niejedna lampa elewacyjna i lampy ogrodowe, które można znaleźć we właściwych kategoriach na naszej stronie. Jako równomierne oświetlenie zewnętrzne domu stosuje się przede wszystkim:
    • kinkiet elewacyjny,
    • reflektory,
    • oczka wpustowe.
Takie lampy wprowadza się w odpowiednich odstępach na całą elewację. Mogą się pojawiać nie tylko na samej ścianie. Dobre efekty daje umieszczenie punktów świetlnych w podbitce dachowej. Oświetlenie na elewacji wówczas staje się subtelniejsze i bardziej kompleksowe.
Uzupełnieniem takiego oświetlenia budynku są lampy wiszące, które pojawiają się na zadaszonych tarasach czy gankach przed wejściem – takie źródło światła buduje klimat i zwiększa wygodę korzystania z przestrzeni.

Lampy zewnętrzne na elewację budynku – najważniejsze cechy oświetlenia elewacji domu


Na co zwracać szczególną uwagę, gdy wybiera się lampy zewnętrzne? Muszą to być produkty w pełni odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym działanie wilgoci, zalanie wodą w trakcie deszczu. Dlatego też do oświetlenia elewacyjnego wybiera się lampy z trwałych materiałów, w tym szkła, aluminium lub tworzywa sztucznego, które na dodatek mają wysoki poziom wodoszczelności (klasa ochronności IP na poziomie nie mniej niż IP44). Warto taki system zaplanować jeszcze przed ociepleniem elewacji, co znacząco ułatwi montaż wszystkich punktów świetlnych.
Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na oświetlenie LED. To szczególnie nowoczesne oświetlenie elewacji budynku pozwala znacząco obniżyć zużycie energii elektrycznej (mniejszy pobór prądu niż tradycyjne żarówki). Do dyspozycji są lampy mające zintegrowane źródło światła LED lub wymienne żarówki LED. Bez większych trudności da się znaleźć produkty, mające odpowiednie parametry, jak:
    • natężenie,
    • barwa światła.
Co więcej pojawiają się modele z opcją regulacji emitowanego światła, a także rozwiązania wyposażone w czujnik ruchu. Lampy z czujnikiem ruchu pozwalają automatycznie uruchamiać oświetlenie, gdy jest niezbędne, żeby nie musiało być włączone przez całą noc bez potrzeby.


Modne lampy na elewacji Twojego domu – oświetlenie wpisujące się w aktualne trendy


Źródła światła na elewację muszą być nie tylko praktyczne i bezpieczne w użytkowaniu. Wszelkie oprawy elewacyjne i oświetlenie ogrodowe ma wpisywać się w aranżację przestrzeni, budując niepowtarzalną atmosferę i dopełniając architekturę budynku.
W naszym sklepie możesz znaleźć doskonałe rozwiązanie do każdego ogrodu, utrzymanego w stylu minimalistycznym (geometryczne lampy, do których produkcji wykorzystano m.in. tworzywo sztuczne), szereg lamp zewnętrznych skandynawskich (syntetyczne lub z naturalnych materiałów) czy glamour (chromowane, ozdobne oprawy). To szansa na to, by ozdobić i perfekcyjnie oświetlić każdy ogród.


Funkcjonalne oświetlenie na terenie posesji – lampy od LightPlus


W ofercie LightPlus posiadamy szeroki wybór lamp LED wysokiej jakości, które idealnie sprawdzą się jako oświetlenie elewacyjne. Nasze produkty są odporne na czynniki atmosferyczne, zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowników na długie lata. Jeśli na dodatek wybierze się odpowiedniego typu oświetlenie, wyposażone w czujniki ruchu, tworzy się system o naprawdę wysokiej funkcjonalności.
Chcesz idealnie oświetlić przydomowy teren? Sprawdź nasz bogaty asortyment i wybierz lampy dla siebie.