Lampy podlogowe nowoczesne

Efektowne oprawy oświetleniowe potrafią odmienić wnętrze. Dotyczy to zwłaszcza tych największych, które przyciągają spojrzenia i wpływają na odbiór przestrzeni. Taką rolę może pełnić choćby dobrze dopasowana lampa podłogowa nowoczesna.
Spory wybór designerskich i stylowych rozwiązań można znaleźć w naszym sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 189 produktów.

Pokazano 1-32 of 189 produktów

Lampy podłogowe w duchu nowoczesnych – w jakich wnętrzach je ustawić?

Lampy podłogowe wykorzystuje się chętnie w domowych lub biurowych wnętrzach jako dodatkowe oświetlenie. Często stojące lampy doświetlają wybraną strefę lub konkretny detal wystroju, budując odpowiednią atmosferę zwłaszcza w przestrzeni do wypoczynku lub przyjmowania gości. Ze względu na dość spore rozmiary i ciekawy design wyjątkowa, nowoczesna lampa stojąca najczęściej trafia do przestrzeni reprezentacyjnych czy rekreacyjnych – ustawia się ją choćby w jadalni, salonie, sypialni. Jeśli pozwala na to metraż można zastosować ja także w sypialni w zastępstwie lampki nocnej, bądź jako oświetlenie biurka do gabinetu czy pokoju dziecięcego. Przydaje się do dekoracji oraz wykonywania rozmaitych czynności, jak kwestia pisania czy czytania. Oświetlenie podłogowe potrafi zatem dopełnić system i ozdobić wnętrze, zwłaszcza gdy wybierze się ponadczasową lampę stojącą z oferty LightPlus.

Jak wybrać nowoczesne lampy stojące?

Lampa podłogowa nowoczesna może przybierać różnego rodzaju formy, co ułatwia dopasowanie produktu do wielu celów i typów wnętrz. Warto stawiać na produkty z wysokiej jakości materiałów, które odznaczają się trwałością i odpornością na uszkodzenia. To gwarancja bezpiecznego i wygodnego użytkowania przez naprawdę długi czas.
W zależności od tego, jaki rodzaj oświetlenia chce się wybrać, warto zdecydować się na model z regulacją wysokości i kąta padania światła. Przydaje się to zwłaszcza, gdy potrzebne jest oświetlenie zadaniowe w formie lampy stojącej podłogowej. Zwróćmy też uwagę na osłonę źródeł światła. Jeśli lampa ma służyć jako oświetlenie budujące klimat i uzupełniające, można pozwolić sobie na klosze i abażury mocno rozpraszające światło. Jeżeli ma być używana w roli lampy zadaniowej, trzeba zdecydować się na modele dające skoncentrowany strumień światła (np. otwarta od dołu osłona metalowa).

Lampy podłogowe nowoczesne – energooszczędne rozwiązania dla wymagających

Podczas poszukiwań lampy podłogowej do domu lub biura należy zwrócić uwagę na dobór źródła światła. Doskonale sprawdzi się energooszczędne rozwiązanie LED (wymienne lub zintegrowane z nowoczesną lampą). To dzięki niemu zmniejsza się zużycie prądu, przy zachowaniu optymalnych warunków oświetleniowych. Wiele rozwiązań dostępnych na naszej stronie pozwala na zdalne sterowanie (np. za pośrednictwem pilota lub aplikacji mobilnej) i regulację kluczowych parametrów, jak natężenie czy barwa światła. Dzięki temu da się zawsze łatwo i skutecznie stworzyć idealne warunki świetlne w każdym wnętrzu.

Designerskie lampy podłogowe nowoczesne – w jakich wnętrzach je ustawić?

Nowoczesne oświetlenie podłogowe wykorzystuje się w wielu typach wnętrz. Najczęściej jest to minimalistyczna lampa podłogowa o bardzo prostej konstrukcji, wykonana z metalu z elementami szklanymi lub tworzywa sztucznego. Występuje zazwyczaj w stonowanych wariantach (w biały, szarym lub czarnym kolorze), co ułatwia wprowadzenie jej do większości wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. Wprowadza się takie oprawy do pomieszczeń w nurcie hi-tech czy klasycznym stylu. Techniczna i uniwersalna czarna oprawa sprawdzi się natomiast w aranżacjach w stylu loftowym – niekiedy bywają to też nieco bardziej ozdobne modele, jak choćby warianty z połyskującym złotem lub miedzią we wnętrzu ciemnego abażura lub metalowej osłony. Niejedno takie źródło światła można oczywiście znaleźć w naszym sklepie internetowym. W przestrzeniach glamour nowoczesna lampa również może okazać się przydatna. Najczęściej jest to luksusowa lampa podłogowa – chromowana oprawa, szkło i połyskujące kryształki.

Efektowna i skuteczna lampa podłogowa od LightPlus

Odpowiednie oświetlenie podłogowe potrafi być podstawą nowoczesnego efektu. Lampa idealnie wpisuje się w przestrzeń, podkreślając jej atuty i budując nastrojowy klimat. Nowoczesne lampy podłogowe bywają minimalistyczne lub ozdobne. Wszystkie modele dostępne w naszej ofercie odznaczają się wysoką jakością wykonania i oryginalnym designem, wpisującym się w bieżące trendy. Dzięki temu będą idealnym wyborem do wielu przestrzeni. Sprawdź nasze propozycje już dziś i znajdź swoją lampę marzeń.