Żyrandole szklane

Modne lampy wiszące produkuje się z różnych materiałów. Można spotkać rozwiązania metalowe lub z tworzyw sztucznych. Wielką popularnością cieszą się także żyrandole szklane, w dużej mierze wykonane z pięknie połyskującego szkła.
Spory wybór lamp wiszących ze szkła prezentujemy w niniejszej kategorii naszego sklepu internetowego LightPlus.

Znaleziono 372 produktów.

Pokazano 1-32 of 372 produktów

Żyrandole szklane – z czego się je produkuje?

Żyrandol szklany to najczęściej konstrukcja łącząca szklane elementy z metalem lub tworzywem sztucznym. Szkło wykorzystuje się w głównej mierze do produkcji takich części, jak:
    • szklane klosze (różne wzory i kolory),
    • dekoracyjne kryształki odbijające promienie słoneczne.
Pełni ono zatem równocześnie funkcję praktyczną – przepuszczając lub rozpraszając światło – jak i dekoracyjną, budując nietuzinkowy klimat we wnętrzu.
Elementy szklane występują w różnych wariantach barwnych. Do najpopularniejszych zalicza się zwłaszcza materiał bezbarwny lub mlecznobiały, choć da się też spotkać szkło przydymione lub w innych wersjach.

Eleganckie żyrandole szklane – gdzie je zamontować?

Szklany żyrandol to najczęściej efektowna i duża oprawa o sporych walorach wizualnych. Dlatego montuje się go przede wszystkim w pomieszczeniach reprezentacyjnych lub wypoczynkowych, gdzie przyciąga spojrzenia i dopełnia aranżację.
Rozłożysty żyrandol wyposażony w niejeden szklany klosz powinien trafić do przestronnego pokoju, gdzie staje się oświetleniem głównym (montaż w centrum) lub strefowym (lampa ze szklanymi kloszami nad zestawem mebli wypoczynkowych w salonie, łóżkiem w sypialni lub stołem w jadalni). Nieco mniejsze modele bywają wykorzystywane nad wyspą kuchenną, w przedpokojach, a nawet w łazienkach (warianty o wysokim współczynniku ochrony IP).

Żyrandole szklane nowoczesne i klasyczne – najmodniejsze aranżacje

Szklane lampy wpisują się we wnętrza utrzymane w wielu różnych stylach, gdzie cieszą oko przez naprawdę długie lata. Z ich pomocą da się zbudować wspaniałą aranżację glamour lub art deco – lampa powinna być ozdobna, połyskująca chromem i tysiącami kryształków. Minimalistyczne formy kojarzą się natomiast z oprawami nowoczesnymi, do pomieszczeń hi-tech lub skandynawskich. Surowe oprawy, często pozbawione zdobień przydają się z kolei w przestrzeniach w stylu industrialnym.

Szklany żyrandol do modnych wnętrz – oferta od LightPlus

Nasze modne lampy wiszące szklane przybierają różne formy i wpisują się w wiele tendencji wnętrzarskich. Każdą z nich wykonano z dbałością o detale, a do ich produkcji zastosowano wyłącznie materiały najwyższej klasy. Poznaj nasz duży wybór opraw, które da się połączyć z wieloma rodzajami źródeł światła LED. Wybierz model dla siebie.