Żyrandole do jadalni

Lampy wiszące w jadalni zapewniają odpowiednią ilość światła i zdobią wnętrze. Szczególnie ciekawie prezentują się znów modne żyrandole. To niezmiernie dekoracyjne lampy, które potrafią odmienić każdą przestrzeń.


Spory wybór pięknych lamp wiszących, pozwalających na stworzenie designerskiego oświetlenia jadalni można znaleźć na naszym sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 1185 produktów.

Pokazano 1-32 of 1185 produktów

Lampy wiszące do jadalni – wygodna przestrzeń do codziennych posiłków

Całe oświetlenie jadalni powinno być równocześnie efektowne i funkcjonalne. Dotyczy to również często montowanych w tej części domu i mieszkania lamp wiszących. Do czego się ich używa? Przydają się jako główne źródło światła w całym pomieszczeniu. Wówczas umieszcza się je w centrum pokoju, by równomiernie doświetlić każdy zakamarek jadalni. Lampy wiszące wykorzystuje się także jako oświetlenie strefowe, które trafia przede wszystkim nad stół jadalniany, by doświetlić i ozdobić najważniejszą część wnętrza.
Efektowne żyrandole nowoczesne to zatem niezmiernie praktyczne oświetlenie, a także ozdoba, która przykuwa spojrzenia i buduje przytulną atmosferę nie tylko podczas rodzinnych posiłków.

Odpowiednie oświetlenie do jadalni nad stół – jak zawiesić żyrandol w jadalni?

Nowoczesne lampy wiszące trafiają zwłaszcza nad stół w jadalni. Warto zadbać o to, by równomiernie doświetliły całą powierzchnię blatu, a przy tym nie utrudniały korzystania z tej strefy, na przykład podczas siadania lub wstawania od stołu.
Przy montażu żyrandoli nowoczesnych trzeba zwracać uwagę na wielkość lampy i jej proporcje względem stołu i całej jadalni. Zbyt mała oprawa nie da wystarczająco światła, za duża – przytłoczy, sprawi, że pomieszczenie stanie się mniej wygodne. Wysokość zawieszenia żyrandola zależy przede wszystkim od jego wielkości – mniejsze oprawy zawiesza się nieco niżej. Duże muszą znaleźć się na większej wysokości. Standardowo lampę umieszcza się na wysokości 60-70 cm nad powierzchnią blatu.

Idealny żyrandol nad stół do jadalni – czym się kierować przy wyborze lampy?

Jaki żyrandol do jadalni wybrać? Warto stawiać na modne modele, dopasowane do swojego gustu oraz całej aranżacji pomieszczenia. Nie zapominajmy o tym, że lampa wisząca stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia przestrzeni, od razu przyciągając spojrzenia każdego, kto przekroczy próg. Gdy wybiera się żyrandole, liczy się także ich funkcjonalność. Lampa powinna mieć odpowiednią wysokość i szerokość, by zapewnić dobry poziom doświetlenia i nie utrudnić korzystania ze stołu. Jeśli nie dysponuje się przestronnym wnętrzem, czasami lepiej postawić na modele sufitowe. Pewną alternatywą są mniej okazałe modele wiszące wyposażone w pojedyncze zwisy o różnych długościach przewodów.
Innowacyjne rozwiązania oświetleniowe to też doskonały pomysł na idealne doświetlenie jadalni. Warto zdecydować się na lampy wiszące LED. Odznaczają się wysoką energooszczędnością i dłuższą żywotnością niż klasyczne źródła światła. Co więcej bez trudu da się znaleźć produkty o zróżnicowanych parametrach (natężenie czy barwa światła). Wiele z nich pozwala nawet na zdalne sterowanie oświetleniem w ramach systemu Smart House.

Różne oblicza oświetlenia – klasyczne i nowoczesne żyrandole do jadalni

W naszej ofercie można znaleźć szeroki wybór opraw oświetleniowych, wpisujących się w rozmaite, modne obecnie typy aranżacji wnętrza.
Można choćby spotkać żyrandole nowoczesne, wyróżniające się skrajnie minimalistycznym designem, geometryzacją formy i stonowanymi kolorami. W nowoczesnym stylu są także oprawy skandynawskie, przy których jednak częściej spotyka się naturalne materiały, jak drewno czy tkaniny. Skrajnie proste i techniczne są natomiast żyrandole industrialne – ascetyczne, niekiedy pozbawione jakichkolwiek ozdób. Do przestrzeni klasycznych i vintage warto wybrać żyrandole klasyczne – mosiężne lub chromowane, z kryształkami. Najbardziej dekoracyjne okazy świetnie uzupełnią też pomieszczenia w stylu glamour.

Lampy wiszące i żyrandole do jadalni od LightPlus

Lampy do jadalni powinny być praktyczne i estetyczne. Wybierając żyrandol do domowych przestrzeni, trzeba kierować się prywatnymi upodobaniami, specyfiką wnętrza, do którego ma on trafić. Warto też zwrócić uwagę na to, by zawsze stawiać na najwyższą jakość. Dzięki temu klasyczny lub nowoczesny żyrandol posłuży w optymalnej kondycji przez długie lata.
Zachęcamy do poznania bogatej oferty produktów na stronie LightPlus, a w razie wątpliwości do skonsultowania się z naszymi specjalistami. To sposób na znalezienie idealnej lampy do każdego wnętrza.