Kinkiety skandynawskie

Styl skandynawski od lat króluje w naszych wnętrzach. Obejmuje zarówno większe elementy wyposażenia, ale też mniejszych detali, w tym praktyczne kinkiety, które potrafią ozdobić aranżację.
Chcesz wprowadzić skandynawskie lampy ścienne do swoich wnętrz? Nie wiesz, na jakie kinkiety skandynawskie się zdecydować? Spory ich wybór znajdziesz w tej kategorii w sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 237 produktów.

Pokazano 1-32 of 237 produktów

Kinkiety skandynawskie – czym się odznacza oświetlenie w skandynawskim stylu?

Czym wyróżnia się styl skandynawski w przypadku opraw oświetleniowych ściennych? Najczęściej kinkiety skandynawskie są to dość proste, geometryczne formy, pozbawione nadmiernych dekoracji. Bardziej stawia się na jakość zastosowanych materiałów, wśród których dominują: drewno, metal, szkło i tekstylia (osłony źródeł światła). Takie minimalistyczne modele są utrzymane w stonowanych kolorach – dominują jasne odcienie beżu, szarości, biele oraz barwy samych materiałów (np. drewna). Pozwala to uzyskać ciekawy efekt – naturalności i nowoczesności równocześnie.

Gdzie zamontować kinkiety w stylu skandynawskim  – praktyczne skandynawskie kinkiety do Twoich wnętrz

Kinkiety w stylu skandynawskim pełnią we wnętrzach podwójną rolę. Z jednej strony uzupełniają system i doświetlają zakamarki. Niekiedy zastępują większe lampy sufitowe, zwłaszcza w szczególnie wąskich i ciasnych pomieszczeniach, które wymagają użycia kilku opraw oświetleniowych dla uzyskania optymalnego efektu. Nie zapominajmy też o tym, że kinkiety pełnią funkcję dekoracyjną – dopełniają aranżację, budują przytulną atmosferę bądź podświetlają wybrane przedmioty (zwłaszcza gdy postawi się na lampę, pozwalającą zmieniać kąt padania światła).
Nowoczesne kinkiety skandynawskie stosuje się w większości wnętrz. Pojawiają się w salonach (oświetlenie boczne, doświetlenie kącika telewizyjnego), w kuchniach, jadalniach i przedpokojach. W sypialniach między innymi można ich użyć jako lampek nocnych. W łazienkach modne lampy ścienne to natomiast wygodny sposób na oświetlenie strefy lustra – trzeba jednak postawić na modele o wysokim współczynniku IP. Taki trwały i wodoszczelny kinkiet skandynawski da się bez przeszkód stosować też jako zewnętrzne oświetlenie elewacji.

Minimalistyczne kinkiety skandynawskie a nowoczesne źródła światła

Lampy w skandynawskim stylu, choć często są wykonane z naturalnych materiałów, chętnie wykorzystują również nowoczesne rozwiązania. Doskonałym wyborem jest postawienie na nasze oprawy oraz energooszczędne źródła światła LED. Zużywają mniej prądu niż tradycyjne modele żarówek, a przy tym gwarantują optymalny komfort oświetleniowy. LEDy występują w wielu wariantach (zintegrowane lub wymienne) o ściśle określonych parametrach. Niektóre kinkiety skandynawskie wyposażone w źródło światła LED pozwalają nawet na regulację natężenia i temperatury barwowej, by jeszcze lepiej dopasować warunki we wnętrzach i stworzyć nastrojowy klimat.

Skandynawska lampa ścienna od LightPlus

Kinkiet w stylu skandynawskim cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko do minimalistycznych wnętrz północnych. To prosta i praktyczna lampa, nie pozbawiona jednak przyjemnej dla oka estetyki w minimalistycznym stylu. Warto pamiętać, że to produkt, który idealnie uzupełnia niejedno wnętrze, nie tylko to utrzymane w duchu północnym. Szukasz lamp ściennych najwyższej jakości? Chcesz wykorzystać kinkiety skandynawskie w swoim domu lub biurze? Sprawdź ofertę i wybierz oprawy dla siebie już dziś.