Lampy wiszące na wysięgniku

Lampy wiszące to ciekawy pomysł na oświetlenie nie tylko domowych wnętrz. Można stawiać na rozwiązania klasyczne lub oryginalne i praktyczne modele na wysięgnikach, które ułatwiają dopasowanie warunków do indywidualnych potrzeb.


Spory wybór tego typu produktów można znaleźć również w naszym sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 17 produktów.

Pokazano 1-17 of 17 produktów

Lampy wiszące – jaką rolę spełniają w oświetleniu wnętrz?

Lampy wiszące i sufitowe przyjmują różne formy. Zaliczają się do nich wielo lub jednopunktowa lampa wisząca z regulowanym ramieniem. To niezmiernie praktyczne źródło światła, które pozwala na dopasowanie warunków do konkretnych potrzeb. Czym się wyróżnia? Pozwala na nakierowanie strumienia światła w danym kierunku lub równomierne doświetlenie całej przestrzeni (dostępna regulacja rozpiętości i opuszczanie oprawy).
Nowoczesna regulowana lampa, dostosowana do wnętrza, bywa wykorzystywana jako oświetlenie ogólne lub strefowe (oświetlające wybraną przestrzeń). Stosuje się ją także w roli oświetlenia dekoracyjnego, które potrafi stworzyć w pomieszczeniu naprawdę relaksujący nastrój bądź podkreślić wybrane detale we wnętrzu.

Lampy na wysięgnikach – gdzie je wykorzystać?

Lampa sufitowa, z regulowanym ramieniem (model wiszący) sprawdza się w wielu wnętrzach. To ciekawy element systemu oświetleniowego do pokoi rekreacyjno-reprezentacyjnych. Umieszcza się je nad zestawem mebli wypoczynkowych w salonie lub łóżkiem w sypialni. Przydaje się do doświetlenia wolnostojącej wyspy kuchennej. Ciekawie wzbogaca też wystrój pokojów dziecięcych.
Jeśli dobrze przemyśli się aranżację można wykorzystać ją niemal w każdym pokoju, skutecznie rozświetlając jego wnętrze. Zawsze należy jednak dobrze dopasować wymiary lampy oraz umieścić ją na takiej wysokości, by nie utrudniała przemieszczania się. Wystarczy postawić na dobrej jakości i sprawdzone lampy na wysięgniku z naszej oferty.

Lampy regulowane (z ruchomym ramieniem) a źródła światła LED

Wiele produktów na stronie LightPlus to nowoczesne rozwiązania, wyróżniające się funkcjonalnością. Niejedna z lamp na ruchomym ramieniu posiada oprawy współpracujące z różnymi typami ledowych źródeł światła o najwyższych klasach energetycznych (moduły zintegrowane lub wybór wymiennych żarówek LED).
Dzięki temu da się uzyskać energooszczędne oświetlenie, które działa bez problemów przez naprawdę długi czas. Da się znaleźć rozwiązania o konkretnych parametrach technicznych bądź zdecydować się na warianty z regulacją temperatury barwowej i natężenia oraz opcją zdalnego sterowania oświetleniem.

Lampy sufitowe, lampy wiszące z regulowanym ramieniem a modne aranżacje

Lampy regulowane wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Proste konstrukcje drewniane z tekstylnymi abażurami to idealna opcja do pomieszczeń skandynawskich (kolor stelaża i kolor abażuru są najczęściej dość neutralne). Podobne modele, w których jednak całą powierzchnię abażuru pokrywają folkowe motywy, stosuje się we wnętrzach boho; printy roślinne to natomiast znak rozpoznawczy przestrzeni urban jungle.
Prosty, cylindryczny abażur, który rozprasza światło, wykonany z materiału przydaje się jednak też jako praktyczne oświetlenie w minimalistycznych pokojach, w których sięga się po elementy nowoczesnego designu lub w surowych loftach w stylu industrialnym.
Z kolei mocno wypolerowane elementy metalowe oraz ozdobne osłony źródeł światła – z tiulu, metalu i połyskującej tkaniny (fiolet, zieleń butelkowa) to świetny pomysł na lampę do wnętrz w stylu glamour.

Oświetlenie na długim wysięgniku ruchomym od LightPlus

Dobrze dobrana lampa na wysięgniku potrafi pełnić ważną rolę w ramach systemu oświetleniowego, odmieniając przy tym charakter pomieszczenia. Z jej pomocą da się tworzyć funkcjonalne oświetlenie i piękną dekorację.
W naszej ofercie pojawiają się lampy z ruchomym ramieniem wyposażone w jedno źródło światła oraz takie, w których występuje kilka żarówek (świetnie sprawdzające się w roli żyrandola). Nowoczesne modele LED to też nowy wymiar oświetlenia najwyższej jakości, dzięki któremu da się idealnie dopasować warunki do indywidualnych potrzeb. Sprawdź nasze produkty i znajdź lampę, która najlepiej doświetli Twoje wnętrza.