Kinkiety góra dół

Dobrej jakości kinkiet potrafi być ważnym elementem systemu oświetleniowego. Trzeba tylko dopasować go do danej przestrzeni, by spełniał w niej swoją funkcję praktyczną, a także dekorował aranżację. Do tego celu warto wykorzystać choćby niezmiernie wygodne i stylowe kinkiety góra dół.
Szeroki wybór takich lamp ściennych można znaleźć w naszych sklepie internetowym LightPlus w niniejszej kategorii.

Znaleziono 158 produktów.

Pokazano 1-32 of 158 produktów

Kinkiet góra dół – duża funkcjonalność oświetlenia

Kinkiety świecące góra dół, jak sama nazwa wskazuje, to rodzaj lamp ściennych, w których strumień światła jest skierowany do góry i do dołu – nie świecą zatem bezpośrednio w oczy użytkownika przestrzeni. Taki sposób emitowania światła sprawia, że oświetlenie stanowi efektowną ozdobę.
Do czego można wykorzystać takie kinkiety? Przede wszystkim subtelnie podświetlają ścianę we wnętrzu lub na zewnątrz (jako oświetlenie uzupełniające lub boczne), zapewniając bezpieczne warunki do przemieszczania się czy wykonywania prostych czynności. Światło jest na tyle subtelne, że nie podrażnia oczu. Równocześnie, poprzez wykorzystanie kilku takich opraw można sprawić, by oświetlenie stanowiło delikatny akcent ozdobny i elegancko dopełniało aranżację.

Kinkiet góra dół zewnętrzny i wewnętrzny – gdzie zastosować lampy ścienne

Kinkiety góra dół chętnie wykorzystuje się w różnych pomieszczeniach. W wielu wnętrzach skutecznie wspomagają górne oświetlenie, doświetlając zacienione zakamarki. W tej roli świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach reprezentacyjno-rekreacyjnych, jak salony, kuchnie, jadalnie czy sypialnie, choć warto postawić na nie też w ramach ciągów komunikacyjnych. W ramach klatki schodowej, w korytarzach i przedpokojach niekiedy nawet zastępują mocniejszą lampę sufitową, oświetlając całe pomieszczenie – wystarczy kilka opraw ściennych zlokalizowanych w strategicznych miejscach. W ramach przytulnej sypialni tego typu lampa będzie miała funkcję dekoracyjną i uzupełniającą bądź stanie się praktyczną lampką nocną, pozwalającą na swobodne zagłębienie się w lekturze wieczorową porą. To naprawdę uniwersalny produkt do każdego wnętrza.
W naszej ofercie można również znaleźć niejeden kinkiet wewnętrzny, który można zastosować w łazienkach jako oświetlenie strefy lustra – wystarczy zdecydować się na modele o wysokim współczynniku ochrony IP, wykonane z trwałych materiałów odpornych na korozję. Właśnie takie oprawy da się również zastosować na elewacji budynku jako kinkiety zewnętrzne, doświetlające posesję.

Kinkiety świecące góra dół – odpowiednie źródło światła to podstawa

Dobry kinkiet góra dół powinien być nie tylko trwały i praktyczny, ale też wyposażony w odpowiednie źródła światła. Świetnie sprawdzają się produkty LED – energooszczędne (należą do najwyższych klas energetycznych), o długiej żywotności i występujące w wielu wariantach, co ułatwia dopasowanie warunków do konkretnych potrzeb. Bez problemu da się znaleźć w LightPlus modele z regulacją kluczowych parametrów, w tym natężenia i temperatury barwowej, by zawsze móc stworzyć wyjątkową atmosferę w każdym pomieszczeniu.

Kinkiet góra dół w ramach najmodniejszych aranżacji w każdym pomieszczeniu

Kinkiety góra dół występują w wielu, często bardzo nietypowych kształtach. Dzięki temu można wykorzystać tego typu oprawy w rozmaitych aranżacjach. Najczęściej spotyka się oczywiście minimalistyczne lampy nowoczesne (geometryczna bryła, odcienie szarości, czerni, bieli), które chętnie wprowadza się do pomieszczeń hi-tech, skandynawskich czy industrialnych, gdzie sama gra świateł staje się kluczową ozdobą. Oprócz nich można jednak spotkać modele bardziej dekoracyjne – o efektownych kształtach, połyskujących powierzchniach (również w odcieniach miedzi, mosiądzu lub brązu), co świetnie sprawdza się w przestrzeniach glamour lub art deco.

Idealne rozwiązania do domu – kinkiet góra dół od LightPlus

Kinkiety świecące w górę i w dół da są świetnym wyborem w pomieszczeniach reprezentacyjnych w domu, ale też na klatce schodowej czy elewacji budynku. Tworzą w mieszkaniu wyjątkową atmosferę, dopełniają przestrzeń i zapewniają dodatkowe oświetlenie. Szeroki wybór opraw z wysokiej jakości materiałów, wykonanych z dbałością o detale, możesz znaleźć w naszym sklepie internetowym. Sprawdź wszystkie rozwiązania i dobierz lampę dla siebie!