Lampy do jadalni

Każde z domowych wnętrz wymaga odpowiedniego doświetlenia, by było w pełni funkcjonalne, wygodne i przytulne. Szczególne oczekiwania pojawiają się w przypadku przestrzeni typowo reprezentacyjnych, jak modna jadalnia.


W naszej ofercie na stronie LightPlus bez trudu znajdziecie rozmaite oprawy oświetleniowe, które pozwalają idealnie oświetlić i doświetlić każdą jadalnię.

Znaleziono 3619 produktów.

Pokazano 1-32 of 3619 produktów

Nowoczesne lampy do modnego salonu i jadalni – różne rodzaje światła we wnętrzu

Jakie powinny być lampy do jadalni? Przede wszystkim warto stawiać na produkty łączące funkcjonalność z ciekawym designem i oczywiście najwyższą jakością. Trzeba też zaplanować rozmieszczenie wszystkich punktów świetlnych – jedna lampa wisząca lub sufitowa to zdecydowanie za mało.
Jak zatem zapewnić dobre warunki świetlne w całym pomieszczeniu? Do oświetlenia jadalni stosuje się trzy typy oświetlenia:
    • główne,
    • zadaniowe,
    • dekoracyjne.
Wszystkie elementy systemu wzajemnie się uzupełniają, zapewniając wygodne warunki do przemieszczania się, wykonywania rozmaitych czynności czy swobodnego relaksu.
Gdy wybiera się oświetlenie jadalni, warto wybrać energooszczędne źródła światła LED, które wyróżniają się dłuższą żywotnością niż klasyczne produkty. Co więcej takie innowacyjne rozwiązanie występuje w wielu wariantach (różne wielkości, kształty, gwinty), miewa rozmaite parametry (natężenie, kolor światła). Niekiedy nawet pozwalają na stworzenie inteligentnego oświetlenia i automatyzacji zarządzania warunkami świetlnymi we wnętrzu. To zatem doskonały sposób na perfekcyjne doświetlenie pomieszczenia.

Lampy wiszące LED, modele sufitowe czy produkty na szynoprzewodach – ogólne oświetlenie w całym pomieszczeniu

Jak wybrać praktyczne i zarazem ekskluzywne lampy do jadalni? Podstawą systemu powinna stać się oprawa, która zapewni warunki do bezpiecznego przemieszczania się i wykonywania mniej precyzyjnych czynności.
W tej roli idealnie sprawdzają się:
    • lampy wiszące,
    • lampy sufitowe.
Może to być duża pojedyncza lampa, umieszczona w centralnym punkcie wnętrza lub kilka mniejszych w różnych częściach przestrzeni, co ułatwia doświetlenie pomieszczeń dużych bądź o nietypowym kształcie.
Główne oświetlenie jadalni chętnie tworzy się także z reflektorów – montowanych bezpośrednio do sufitu bądź umieszczonych na szynoprzewodach, co znacząco ułatwia dopasowanie warunków do konkretnych potrzeb. Spory ich wybór znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Odpowiednie oświetlenie zadaniowe w jadalni – lampy wiszące i inne typy opraw

Jakie jeszcze oprawy przydają się w jadalni. Lampy wiszące, reflektory, plafony stosuje się też jako zadaniowe oświetlenie jadalni lub rozwiązania uzupełniające.
Taka lampa wisząca (również efektowny i modny żyrandol) może na przykład trafić bezpośrednio nad stół lub do kącika rekreacyjnego, by zbudować tam idealne warunki do swobodnego wypoczynku, podkreślając najważniejsze atuty całej aranżacji. Czasami oprócz nich stosuje się też oświetlenie uzupełniające, a zwłaszcza lampy stojące (stołowe i podłogowe) oraz ścienne kinkiety.

Dekoracyjne i nowoczesne lampy a oświetlenie dekoracyjne do jadalni

Funkcjonalne oświetlenie warto uzupełnić o nastrojowe oświetlenie dekoracyjne. To ono odpowiada za przytulny klimat i elegancki charakter wnętrza. Można wybrać:
    • oświetlenie punktowe (reflektorki, oczka wpustowe),
    • oświetlenie liniowe (oprawy liniowe, taśmy LED).
Takie rozwiązania, oferowane w naszym sklepie, służą do podświetlania kluczowych stref lub wydobywania szczególnie istotnych elementów wystroju czy detali architektonicznych. Umieszcza się je na ścianach, sufitach (również podwieszanych), podłogach, a ponadto na powierzchni mebli, by stworzyć efekt odpowiedniego oświetlenia w danej przestrzeni.

Nie tylko lampy wiszące w salonie – lampy w różnych stylach aranżacyjnych do jadalni

Wszystkie rodzaje lamp do jadalni powinny wyróżniać się ciekawym designem. To przecież od nich zależy całościowy wygląd pomieszczenia o charakterze reprezentacyjno-rekreacyjnym.
W takiej sytuacji warto stawiać na modele wpisujące się w popularne obecnie nurty wnętrzarskie. Do najpopularniejszych zaliczają się minimalistyczne lampy w nowoczesnym stylu – syntetycznie geometryczne, utrzymane w stonowanych kolorach. Modele skandynawskie natomiast często wykorzystują naturalne materiały, jak choćby drewno na obudowy czy tekstylne abażury jako osłony źródeł światła. Modne i ozdobne lampy glamour odznaczają się z kolei ozdobnością – wieloma ornamentami, pięknym połyskiem wypolerowanego chromu.
Bogaty wybór opcji, obecnych na naszej stronie, pozwala łatwo dopasować produkty do każdej jadalni.

Nowoczesne lampy do jadalni od LightPlus

W naszym sklepie posiadamy rozmaite produkty oświetleniowe między innymi do domowych jadalni. Można zdecydować się na modele wiszące lub sufitowe, a także lampy ścienne (kinkiety) czy oprawy stojące. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jakie lampy wybrać, skontaktuj się z naszymi specjalistami, by dopasować idealną opcję.