Kinkiety nad lustro

W domowych wnętrzach chętnie wykorzystuje się większe i mniejsze lustra, które pełnią funkcję praktyczną i dekoracyjną. Dla uzyskania idealnych warunków potrzeba jednak odpowiedniego oświetlenia tafli. Do tego celu przydają się między innymi kinkiety nad lustro.
Potrzebujesz doświetlić swoje lustro w przedpokoju lub łazience? Koniecznie sprawdź naszą ofertę w sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 391 produktów.

Pokazano 1-32 of 391 produktów

Gdzie montuje się lustra z oświetleniem w domu?

Lustra pełnią w naszych wnętrzach funkcję użytkową i dekoracyjną. Z jednej strony bowiem zapewniają warunki do wykonywania rozmaitych zadań (często bywają to precyzyjne czynności), stanowią ozdobę, a także pomagają tworzyć klimat wnętrza (poprawiając jego proporcje i wprowadzając do niego więcej światła).
Najczęściej lustra spotyka się w łazienkach nad umywalką, a także w przedpokojach (zwierciadła całopostaciowe). Niekiedy trafiają nad toaletkę w sypialni lub garderobie. Jeśli takie lustra mają być w pełni praktyczne, niezbędne jest zapewnienie im źródeł światła, w ramach oświetlenia łazienki, sypialni czy przedpokoju. Do tego celu często służą właśnie kinkiety.

Czym musi się wyróżniać kinkiet nad lustro – kinkiety łazienkowe i nie tylko

Jakie powinny być lampy nad lustro? Kinkiety łazienkowe czy do przedpokoju muszą wyróżniać się szeregiem właściwości, dzięki którym oświetlenie łazienkowe czy innego pomieszczenia z lustrem staje się w pełni praktyczne.
Podstawą jest oczywiście dopasowanie oprawy do warunków we wnętrzu. W łazienkach koniecznie trzeba stosować modele o wysokim współczynniku ochrony IP (ochrona przed zniszczeniami, do których może dojść przez wysoką wilgotność lub zalanie oprawy wodą), co nie jest niezbędne w innych częściach domu. Wszystkie lampy powinny być jednak wykonane z trwałych materiałów, charakteryzujących się wysoką odpornością na intensywne użytkowanie.
Aby kinkiety były jeszcze wygodniejsze w użytkowaniu, warto zdecydować się na modele z regulacją kąta padania światła oraz z osłoną kierującą światło na lustro. Tak tworzy się równomierne oświetlenie twarzy, bez odbłysków światła i cieni.

Odpowiednie oświetlenie lustra – modne aranżacje

Oświetlenie łazienki czy innego domowego lustra trzeba zawsze dopasować do swoich potrzeb. Bez trudu jednak da się znaleźć kinkiety LED wpisujące się w założenia najpopularniejszych obecnie nurtów wnętrzarskich.
Proste i geometryczne oprawy w stonowanych kolorach nadają się do oświetlenia luster w pomieszczeniach minimalistycznych, nowoczesnych, skandynawskich czy industrialnych. Chromowane i ozdobne natomiast oświetlą i udekorują pomieszczenia glamour czy retro.

Kinkiety łazienkowe czy pokojowe LED – energooszczędne źródło światła

Dobra lampa łazienkowa lub kinkiet nad lustro powinno się wyposażyć w oświetlenie LED. Tego typu źródła światła wyróżniają się energooszczędnością i żywotnością, a także występują w wielu wariantach (zintegrowane lub wymienne, różny rodzaj gwintów, niemal dowolne parametry oświetleniowe). Niektóre dają nawet możliwość ściemniania czy zmiany takich parametrów, jak barwa światła.
Pamiętajmy o tym, że kinkiety do łazienki to praktyczne rozwiązanie tylko wtedy, gdy dają jasne światło, o natężeniu nie mniejszym niż 500 lx, barwie jak najbardziej zbliżonej do światła dziennego i wysokim współczynniku oddawania barw. Tylko wówczas da się wykonywać przed lustrem bardzo precyzyjne zadania, wymagające dobrego widzenia kolorów.

Oprawy oświetleniowe nad lustro – jak je zamontować?

Kinkiety nad lustro w łazience (lub w innych wnętrzach) najczęściej umieszcza się symetrycznie po obu stronach lustra – mniej więcej na wysokości wzroku, jednak tak, żeby światło nie raziło użytkownika (w czym pomagają mlecznobiałe osłony żarówek). Mocno wydłużony kinkiet niech trafi natomiast centralnie nad zwierciadło. Pozwala to uzyskać przestrzenie równomiernie oświetlone (cała tafla), bez powstawania problematycznych stref cienia.

Kinkiet łazienkowy i pokojowy nad lustro – wysokiej jakości oświetlenie od LightPlus

Jeśli chcesz, żeby Twoje lustra jak najlepiej spełniały swoje funkcje, koniecznie zamontuj w ich pobliżu odpowiednie źródła światła, w tym na przykład praktyczne kinkiety. W przypadku oświetlenia łazienkowego zwróć uwagę na jakość wykonania z odpowiednich materiałów i wodoszczelność, by lampa długo zachowała optymalne parametry.
Na szczęście wszystko, czego potrzebujesz, możesz znaleźć w naszym sklepie LightPlus. Zachęcamy do poznania oferty, a w razie pytań – do kontaktu z naszymi specjalistami.