Lampy sufitowe nowoczesne

Nowoczesne oświetlenie stawia na rozwiązania praktyczne i wygodne w obsłudze, które wyróżniają się designem wpisującym się we współczesne wnętrza. Warto stawiać na sprawdzone produkty najwyższej klasy, w tym choćby nowoczesne plafony sufitowe.
Potrzebna Ci dobra lampa sufitowa (plafon)? Koniecznie sprawdź naszą ofertę w sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 309 produktów.

Pokazano 1-32 of 309 produktów

Sufitowe plafony nowoczesne o wielu twarzach – czym się wyróżniają?

Lampy sufitowe plafony w stylu nowoczesnym to ponadczasowe rozwiązania, które da się łatwo wykorzystać w różnych przestrzeniach. Czym się odznaczają? W centrum zainteresowań projektantów znajdują się najczęściej względy praktyczne – lampa ma być wygodna w obsłudze, zapewniać delikatne lub mocne światło.
Powinna być wykonana z najlepszych materiałów, dzięki czemu pełni też funkcję dekoracyjną. Do najchętniej wybieranych zaliczają się: metal, szkło i tworzywa sztuczne. Całość konstrukcji utrzymuje się w formie minimalistycznej, opartej na podstawowych bryłach geometrycznych. Chętnie stawia się na neutralne warianty barwne – można bez trudu spotkać lampy w kolorze białym, czarnym lub srebrzystym, łatwo wpisujące się we wszystkie typy aranżacji. Istotny bywa kolor klosza – można znaleźć warianty przezroczyste, pod którymi kryją niekiedy ozdobne żarówki LED lub mlecznobiałe, przyjemnie rozpraszające światło.

Nowoczesne plafony sufitowe – nie tylko oprawa w stylu klasycznym

Nowoczesny plafon sufitowy to jednak nie tylko sama oprawa utrzymana w duchu minimalistycznej geometrii. Równie ważne jest zastosowanie właściwych źródeł światła. Dobrym pomysłem mogą okazać się rozwiązania LED – energooszczędne, działające przez długi czas i niezmiernie praktyczne. Można zdecydować się na warianty zintegrowane (plafony LED) lub wymienne żarówki (dostępny niejeden rodzaj gwintu, różne natężenie i kolor światła). Można ponadto znaleźć warianty z opcją zdalnego sterowania (np. z pomocą aplikacji lub pilota), a także pozwalające na regulację kluczowych parametrów światła.

Gdzie wykorzystać plafony sufitowe nowoczesne?

Wiele rodzajów plafonów sufitowych to produkty, z których pomocą można zastąpić sporo lamp wiszących. To wręcz wariant idealny do przestrzeni z niskim sufitem, gdzie zbyt duża oprawa mogłaby sprawiać przytłaczające wrażenie. Duży plafon sufitowy zamontowany w centrum oświetla całe wnętrze. Mniejsza lampa sufitowa nowoczesna (stosowana w ramach grupy oświetleniowej) potrafi rozjaśnić zakamarki, by zachować równomierne oświetlenie w całej przestrzeni.
Plafony na sufit można wykorzystać do każdego wnętrza – w domu, biurze, lokalu usługowym. W reprezentacyjnych lub rekreacyjnych częściach domu przydaje się jako eleganckie oświetlenie i dopełnienie modnej aranżacji. W korytarzach i na klatkach schodowych wykorzystuje się je jako praktyczne oświetlenie, niepozbawione walorów wizualnych (ze względu na nowoczesny design). Ten rodzaj oświetlenia – oprawy z wysokim współczynnikiem ochrony IP – można również zamontować w łazienkach, a nawet użyć jako oświetlenia zewnętrznego (często połączonego z czujnikiem ruchu lub zmierzchu).

Nowoczesna lampa sufitowa w różnych wnętrzach

Wiele plafonów nowoczesnych to produkty, które da się wykorzystać w różnych stylach aranżacji wnętrz. Oczywiście w naturalny sposób takie lampy sufitowe łączą się z pomieszczeniami utrzymanymi w stylu minimalistycznym. Mogą jednak z powodzeniem zastąpić plafony klasyczne. Taka lampa doskonale sprawdza się we wnętrzach industrialnych – tonując nieco ich surowość. Co ciekawe proste i oryginalne rozwiązanie często idealnie skomponuje się z modnymi rozwiązaniami w eleganckim stylu glamour (zwłaszcza modele chromowane). Trzeba tylko postawić na właściwą oprawę.

Plafony nowoczesne od LightPlus – rozwiązania do domu i biura na lata

Nowoczesna lampa sufitowa (plafon nowoczesny) to rozwiązanie do niejednego wnętrza – staje się jego ozdobą i zarazem praktycznym źródłem światła. W naszej ofercie znajdziesz niejedną oprawę na sufit w nowoczesnym stylu. Poznaj nasz szeroki wybór i wybierz rozwiązanie od LightPlus, które najlepiej oświetli Twoje wnętrza.