Kinkiety łazienkowe

Dobre oświetlenie w łazience wymaga zastosowania większej liczby opraw oświetleniowych. Wśród nich często pojawiają się praktyczne i nowoczesne kinkiety, które pełnią rolę nie tylko oświetlenia lustra czy służą do budowania nastrojowego klimatu w pomieszczeniu.

Duży wybór praktycznych urządzeń można znaleźć w odpowiedniej kategorii w ramach naszego sklepu internetowego LightPlus.

Znaleziono 288 produktów.

Pokazano 1-32 of 288 produktów

Funkcjonalne oświetlenie łazienkowe – kinkiet do łazienki

Oświetlenie łazienki składa się najczęściej z kilku źródeł światła. Warto pamiętać o świetle dziennym, które wspomaga się odpowiednio dobranymi lampami, by stworzyć idealne warunki do realizacji codziennych czynności o różnym stopniu precyzji, w tym zabiegów pielęgnacyjnych (wykonywania makijażu, golenia się) czy higienicznych.
Aby stworzyć skuteczny system, trzeba postawić na lampy tworzące:
    • oświetlenie główne (lampa sufitowa, lampa wisząca),
    • oświetlenie zadaniowe i uzupełniające, w tym oświetlenie lustra (kinkiety łazienkowe, reflektory),
    • oświetlenie dekoracyjne (oczka wpustowe, taśmy LED).
Wszystkie lampy trzeba dobrać do swoich potrzeb, a także specyfiki pomieszczenia, by zbudowały naprawdę praktyczne rozwiązanie oświetleniowe, dopasowane do charakteru Twojej łazienki. Nie zapominajmy bowiem o tym, że oprawy nie tylko pełnią funkcję użytkową we wnętrzach, ale też mają ważną funkcję dekoracyjną w ramach każdej aranżacji.
W ramach takich przestrzeni dużą rolę odgrywa kinkiet do łazienki, który przede wszystkim jest lampą nad lustro, ale też doświetla inne strefy i buduje nastrojowy klimat.

Jak skutecznie oświetlić lustro łazienkowe – idealne lampy nad lustro

Oświetlenie lustra ma kluczowe znaczenie przy budowaniu praktycznego systemu oświetleniowego. To bowiem przed szklaną taflą wykonuje się codzienną pielęgnację i wiele precyzyjnych czynności. Dlatego trzeba zadbać o to, by w tym miejscu mieć zawsze jasne światło o neutralnej barwie i wysokim współczynniku oddawania kolorów.
Można zdecydować się na pojedynczy kinkiet nad lustrem lub zamontować dwa po obu stronach lustra, mniej więcej na wysokości oczu (dbając o to, by lampa nie oślepiała użytkownika). Przy doborze lamp zwróć uwagę na rozmiar lustra (a zwłaszcza szerokość lustra), by dobrać idealne oprawy. Przydatne bywają modele z osłoną kierującą światło we właściwą stronę i ruchomą głowicą (forma reflektorów).
Nie zapominaj też o tym, że w łazienkach należy stosować wyłącznie lampy, które mają wysoki stopień szczelności (współczynnik ochrony IP), co chroni przed zwarciem lub uszkodzeniem lampy wywołanym przez wysoką wilgotność lub zachlapanie oprawy wodą.

Kinkiet łazienkowy LED – energooszczędne i funkcjonalne oświetlenie do Twojego domu

Jak wybrać idealne kinkiety nad lustro? Łazienka będzie skutecznie i energooszczędnie oświetlona, jeśli wybierzesz lampy łazienkowe wyposażone w źródła światła LED. To produkty, które nie tylko zużywają w mniejszym stopniu energię elektryczną niż klasyczne żarówki, ale też odznaczają się dużą żywotnością, dzięki czemu zapewniają optymalne oświetlenie przez długi czas.
Można stosować je w ramach oświetlenia lustra, oświetlenia głównego i dekoracyjnego. Produkty LED występują w wielu wariantach i są świetnym rozwiązaniem ze względu na swoją uniwersalność. Bez trudu znajdziesz rozwiązania o odpowiednich parametrach (natężenie i barwa światła). Niektóre kinkiety czy sufitowa lampa łazienkowa LED mogą być nawet sterowane zdalnie lub programowane, by uruchamiały się automatycznie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.
Mnogość produktów LED posiadamy również w naszej ofercie na stronie LightPlus.

Odpowiednie oświetlenie lustra – modne aranżacje wnętrz do łazienki a kinkiety łazienkowe nad lustro

By zyskać dobre oświetlenie nad lustro w łazience, trzeba zadbać nie tylko o odpowiednie miejsce montażu opraw. Trzeba jeszcze wybrać lampę wpisującą się w całościową aranżację pomieszczenia. Na szczęście w LightPlus posiadamy lampy ścienne łazienkowe nad lustro w różnych stylach.
Możesz zdecydować się na prosty kinkiet nad lustro łazienkowe do przestrzeni minimalistycznych. Lampa nad lustro skandynawska będzie miała elementy drewniane i geometryczną formę. Natomiast efektowne źródło światła w stylu glamour zachwyci Cię nietuzinkową oprawą, chromem i kryształkami pięknie odbijającymi światło.
Sprawdź naszą ofertę i zobacz, który kinkiet chciałbyś wykorzystać w swojej łazience.

Oświetlenie do łazienki nad lustro – praktyczne rozwiązanie od LightPlus

W sklepie internetowym LightPlus posiadamy szeroki wybór opraw oświetleniowych do łazienek, w tym praktyczne kinkiety do wykorzystania na przykład jako oświetlenie nad lustro. Wszystkie modele pochodzą od renomowanych producentów, wykonano je z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o najmniejsze nawet detale. To sposób na piękną i perfekcyjnie oświetloną łazienkę w każdym domu.