Kinkiety nad obraz

Przedmioty dekoracyjne ożywiają wnętrza i nadają im indywidualnego charakteru, stając się też ciekawą dekoracją. Warto jednak zadbać o to, by były właściwie oświetlone, choćby z pomocą takich lamp, jak kinkiety nad obraz.


Chcesz doświetlić swoją kolekcję malarstwa, rysunku lub fotografii? Koniecznie poznaj naszą ofertę praktycznych lamp ściennych przeznaczonych właśnie do tego celu.

Znaleziono 348 produktów.

Pokazano 1-32 of 348 produktów

Oświetlenie obrazów w domach – jakie oprawy oświetleniowe wybrać?

Jeśli w warunkach domowych chce się wyeksponować prywatną kolekcję dzieł sztuki: obrazów, grafik, rysunków lub fotografii, nie można liczyć wyłącznie na naturalne światło czy główną lampę w pomieszczeniu. Warto wprowadzić do wnętrza odpowiednie lampy służące do punktowego podświetlenia konkretnych obiektów. Potrafią one wydobywać każdy z przedmiotów indywidualnie lub doświetlać całą strefę ekspozycyjną.
Do tego celu stosuje się najchętniej kinkiety obrazowe lub reflektory, które pozwalają na skuteczne i wystarczające oświetlenie wybranego fragmentu wnętrza.

Oświetlenie obrazu – gdzie je zamontować?

Kinkiety służące oświetleniu obrazów najczęściej umieszcza się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu, na który ma padać światło. Często lampa trafia centralnie nad obraz (mocno wydłużone oprawki) lub montuje się dwie symetrycznie po obu jego stronach, co pomaga ograniczyć cienie i niepożądane odbicia (które redukuje się też, stawiając na ramy do obrazów za szkłem wyposażonym w specjalną powłokę antyrefleksyjną).
Zdarza się również, że w roli oświetlenia do obrazów stosuje się lampy na szynoprzewodach – co jeszcze bardziej ułatwia dopasowanie warunków świetlnych we wnętrzu do indywidualnych potrzeb.

Czym powinny wyróżniać się lampy obrazowe?

Oświetlenie obrazów musi spełniać szereg praktycznych funkcji. Jakie zatem lampy wybrać? Dobrym pomysłem są modele z regulacją kąta padania światła, jak choćby wszystkie nasze kinkiety, dostępne w sklepie internetowym LightPlus. Pozwala to łatwo dopasować strumień światła do konkretnego dzieła oraz ułatwić zmianę warunków przy modyfikacji ekspozycji.
Nie sposób zapomnieć o tym, że dobrze zaprojektowane oświetlenie musi mieć też odpowiednie źródła światła – w tym przypadku warto postawić na technologię LED.

Kinkiety obrazowe a praktyczne źródła światła LED do oświetlenia obrazów

Do podświetlenia obrazów w danym pomieszczeniu coraz chętniej stosuje się energooszczędne rozwiązania LED. Zużywają mniej prądu niż klasyczne żarówki, są też bardziej długowieczne. Co więcej, diody LED nie nagrzewają się tak mocno, dzięki czemu są znacznie bezpieczniejsze dla delikatnych dzieł sztuki. Można zdecydować się na oprawy z wymiennymi żarówkami lub lampy LED zintegrowane. Wiele z nich posiada opcję regulacji kluczowych parametrów, jak choćby możliwość ściemniania czy zmiany natężenia światła.
Przydają się też dodatkowe funkcje. Dobre oświetlenie obrazu ma być jak najbardziej neutralne – jego temperatura barwowa powinna być zbliżona do światła dziennego i zapewniać wysoki współczynnik oddawania barw.

Kinkiet obrazowy w modnej aranżacji wnętrz

Jak dobrze podświetlić obrazy? LED lampy potrafią okazać się wielkim wsparciem. Pamiętaj jednak, że muszą pasować stylistycznie do samego dzieła, a także całej aranżacji.
W tym przypadku zazwyczaj dba się o to, by lampa nie konkurowała z dziełem, które ma wydobywać światłem. Dlatego stawia się na modele mające prostą formę i neutralne kolory. Nie muszą być jednak w pełni pozbawione walorów estetycznych, o czym możesz się przekonać, przeglądając naszą ofertę.

Idealne oświetlenie obrazów w domowym zaciszu – lampy od LightPlus

Chcesz stworzyć idealne warunki oświetleniowe w swoim domu? Zadbaj o dodatkowe źródła światła, które podkreślą atuty Twoich wnętrz, w tym podświetlą szczególnie wartościowe przedmioty. Z całą pewnością przestrzeń nabierze wówczas klimatu, a Ty i Twoi goście poczujecie się w niej jeszcze lepiej.
Sprawdź nasze kinkiety nad obrazy już dziś i wybierz oświetlenie, które najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.