Lampy wiszące do salonu

Lampy wiszące należą do najbardziej efektownych form oświetlenia, które da się wprowadzić do wnętrz. Trudno się zatem dziwić, że chętnie montuje się je zwłaszcza w pomieszczeniach reprezentacyjnych, jak choćby wygodny salon.

W sklepie internetowym LightPlus znajdziesz niejedną lampę wiszącą, która pomoże zbudować funkcjonalny i piękny system oświetleniowy.

Znaleziono 2313 produktów.

Pokazano 1-32 of 2313 produktów

Nowoczesne lampy wiszące w domowym salonie – funkcja żyrandola w pokoju dziennym

Nowoczesne lampy wiszące to jeden z kluczowych elementów systemu oświetlenia w każdym pomieszczeniu. Jako oświetlenie ogólne wykorzystuje się rozmaite lampy sufitowe, wiszące, które zapewniają wystarczającą dozę światła, by swobodnie korzystać z danej przestrzeni.

Do czego jeszcze służą dobrze dobrane lampy wiszące? To sposób na stworzenie skutecznego oświetlenia strefowego i rozjaśnienie wybranej części wnętrza, na przykład wyspy kuchennej, stołu do rodzinnych posiłków czy zestawu mebli wypoczynkowych. Lampa wisząca z regulacją wysokości i ruchomą głowicą, pozwalającą na uzyskanie strumienia światła pod dowolnym kątem, to także praktyczne oświetlenie punktowe, o sporych walorach dekoracyjnych.

Krótkie i długie lampy wiszące w pokojach dziennych to zatem połączenie funkcjonalności z estetyką.Duże lampy wiszące do salonu – czy zawsze można ich użyć?

Eleganckie lampy wiszące wykorzystuje się w wielu pomieszczeniach o charakterze reprezentacyjno-rekreacyjnym. Oświetlają i zdobią. Czy jednak każdy rodzaj lampy wiszącej można wykorzystać w dowolnym pokoju?

Okazałe oprawy, wyposażone w wiele punktów świetlnych i źródeł światła, lepiej wykorzystać w przestronnym wnętrzu, gdzie zbyt mała lampa wisząca potrafi zniknąć i nie spełnić swojej funkcji oświetleniowo-dekoracyjnej. W mniejszych salonach zbyt duże lampy przytłaczają, niszczą harmonijne proporcje strefy do wypoczynku, co ogranicza przyjemność korzystania z wnętrza.

Nawet jednak w mniejszych pokojach dziennych da się wykorzystać lampy wiszące – niech będą to jednak drobne, dyskretne oprawy, na przykład z kilkoma źródłami światła, zawieszonymi na różnych wysokościach. W szczególnie ciasnych pomieszczeniach lepiej niekiedy zrezygnować całkiem z lamp wiszących (a przede wszystkim żyrandoli) na rzecz mniejszych plafonów, lamp sufitowych, oczek wpustowych czy tub, których spory wybór znajdziesz w odpowiednich kategoriach na naszej stronie.Lampa wisząca w wydaniu LED, czyli odpowiednie oświetlenie do salonu i innych nowoczesnych wnętrz

Wymarzone oświetlenie w danym pomieszczeniu da się uzyskać nie tylko dzięki użyciu odpowiednich lamp wiszących. Trzeba jeszcze postawić na właściwe źródła światła. Najlepszą opcją są obecnie produkty LED – to oszczędność energii i długa żywotność. Warto ponadto znaleźć lampy współpracujące z nowoczesnymi żarówkami LED lub modułami zintegrowanymi, które zapewniają optymalne natężenie i temperaturę światła lub umożliwiają regulację kluczowych parametrów, by zawsze idealnie oświetlić każde pomieszczenie.Modne lampy wiszące do salonu – różnorodne lampy wiszące od LightPlus do każdego wnętrza

Kupując lampę wiszącą w LightPlus, można zdecydować się na produkty w różnym stylu, z różnych materiałów, współgrające z aktualnymi trendami. Takie źródło światła powinno wpisywać się w konkretny wystrój wnętrza, uzupełniać go i podkreślać jego najmocniejsze strony.

Jak dobrać żyrandole do stylu pomieszczenia? W minimalistycznych salonach doskonale sprawdzą się proste modele lub designerskie lampy wiszące, które stanowią efektowną dekorację przestrzeni i główny punkt wyposażenia. Lampy w stylu skandynawskim często miewają tekstylne abażury lub mlecznobiałe szklane klosze w formie kuli. Ascetyczne, ograniczone do podstawowych elementów oprawy to natomiast znak rozpoznawczy stylu industrialnego, w którym osłony zastępują cienkie siateczki lub… dekoracyjne źródła światła LED.

W pomieszczeniach klasycznych można skorzystać z lampy wiszącej w tradycyjnym stylu lub lampy retro, czyli mosiężnego żyrandola z licznymi kryształkami. Natomiast aranżacje w stylu glamour wymagają użycia ozdobnych produktów, najlepiej z połyskującym chromem, wyposażoną w klosz szklany (również modele minimalistyczne).Modna aranżacja i skuteczne oświetlenie LED do nowoczesnego wnętrza – wiszące lampy LightPlus

Jeśli chcesz kupić lampy wiszące do salonu, weź pod uwagę wielkość pomieszczenia i zastanów się, czy w danej przestrzeni lepiej sprawdzą się żyrandole, czy też lampy sufitowe. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór lamp dobrej jakości. Takie nowoczesne rozwiązania z energooszczędnym źródłem światła LED to sposób na pięknie i skutecznie oświetlony salon, w którym każdy będzie chciał spędzać jak najwięcej czasu.