Lampy sufitowe loftowe

Techniczne oświetlenie wcale nie musi być pozbawione ciekawych walorów estetycznych. Wystarczy tylko zdecydować się na oryginalne modele opraw, które staną się istotnym elementem każdego wnętrza.
Takie też są nasze produkty oświetleniowe sufitowe loft – sprawdzające się idealnie w niejednej aranżacji wnętrz.

Znaleziono 280 produktów.

Pokazano 1-32 of 280 produktów

Plafony sufitowe loftowe – najważniejsze cechy industrialnych lamp

Oświetlenie loftowe cieszy się dużą popularnością w ostatnich latach ze względu na swoją uniwersalność i funkcjonalność, która odpowiada różnym gustom.
Czy wyróżniają się plafony loftowe? W ich przypadku w dużej mierze rządzi prostota i stawianie na techniczne formy, wywodzące się z oświetlenia fabrycznego. Lampy mogą mieć co prawda różne kształty, jednakże zazwyczaj są one oparte na podstawowych bryłach geometrycznych. Dotyczy to wszystkich głównych elementów konstrukcyjnych, ale też takich detali, jak choćby forma klosza.
Styl loftowy w oświetlenie preferuje trwałe, metalowe elementy, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Bywają utrzymane najczęściej w kolorze czarnym, białym lub w odcieniu metalu (srebrzysty, mosiądz, miedź). Niekiedy łączy się uniwersalne barwy matowe z połyskującymi detalami, by uzyskać szczególnie ciekawe rozwiązania – praktyczne i dekoracyjne zarazem. W przypadku lamp industrialnych często można spotkać szklane osłony źródeł światła, płócienne abażury, ale też odsłonięte żarówki, zakryte wyłącznie cienką, metalową siatką. Takie rozwiązania również przekonują wielu miłośników stylu nowoczesnego oraz modern vintage.

Lampy w stylu loft na sufit – gdzie je wykorzystać?

Plafony industrialne skierowane są przede wszystkim do osób potrzebujących praktycznych produktów oświetleniowych do użytku jako oświetlenie ogólne lub strefowe w niemal każdym pomieszczeniu. Montuje się je we współczesnych apartamentowcach (np. lofty), domach jednorodzinnych, biurowcach czy lokalach usługowych. Industrialne oświetlenie w stylu loftowym na sufit nie zajmuje zbyt wiele miejsca, dzięki czemu może trafić zarówno do dużych wnętrz, jak i ciasnych pomieszczeń. Stosuje się je w przestrzeniach reprezentacyjnych, ale też w ciągach komunikacyjnych (klatki schodowe, korytarze, przedpokoje). Niektóre modele o podwyższonym współczynniku ochrony IP można umieścić nawet w łazience lub zastosować jako oświetlenie elewacyjne.

Styl loft w oświetleniu a możliwości optymalizacyjne – energooszczędne plafony loft

Dobre oświetlenie w stylu surowym loft powinno być bardzo praktyczne. Warto zatem zaopatrzyć je w energooszczędne źródła światła LED. Zużywają znacznie mniej prądu niż klasyczne żarówki oraz odznaczają się większą żywotnością. Co więcej można zdecydować się na modele zintegrowane (większa swoboda w kształtowaniu opraw) lub wymienne żarówki. W przypadku lamp z odsłoniętymi kloszami lub siatką przydają się takie opcje, jak ozdobna żarówka Edisona, która buduje wspaniały klimat we wnętrzu, stając się jego ozdobą.
Produkty LED, dostępne w naszej ofercie, coraz częściej pozwalają na regulację kluczowych parametrów świetlnych oraz zdalne sterowanie. Jeszcze bardziej poprawia to funkcjonalność systemu i wpływa korzystnie na wygodę użytkowników.

Efektowne oprawy w stylu loftowym w modnych aranżacjach

Plafony loftowe to rozwiązania uniwersalne, choć sam stylu industrialny kojarzony bywa ze starymi fabrykami i klasycznymi loftami. Tak naprawdę jednak prostota takich konstrukcji, postawienie na odpowiednie materiały i niekiedy ozdobne źródła światła sprawiają, że takie plafony w stylu industrialnym da się umieścić w większości wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. Taka nowa stylistyka stosowana w przypadku lamp loft przydaje się też do ożywienia aranżacji klasycznych i minimalistycznych. Dodaje im klimatu i sprawia, że przestrzeń staje się ciekawsza i oryginalniejsza.

Rozwiązania do oświetlenia lofto-industrialnego od LightPlus

Dobrze dobrany plafon loft powinien być dopasowany do innych lamp. W naszym sklepie internetowym LightPlus posiadamy rozwiązania z wysokiej jakości materiałów, zróżnicowane i trwałe. Dzięki temu zawsze możesz znaleźć dokładnie to, czego szukasz, by skutecznie i modnie oświetlić swoje wnętrza.