Lampy nad łóżko

W sypialniach montuje się różne rodzaje opraw oświetleniowych, które spełniają wiele funkcji – praktycznych i estetycznych. Jednym z kluczowych rodzajów lamp są te służące do oświetlenia całego wnętrza oraz strefy łóżka.


W naszym sklepie internetowym LightPlus bez trudu znajdziesz modne lampy (wiszące, sufitowe, kinkiety) wysokiej jakości nad łóżko do każdej sypialni.

Znaleziono 484 produktów.

Pokazano 1-32 of 484 produktów

Lampy wiszące i lampy sufitowe do modnych sypialni – jaką pełnią rolę w Twojej sypialni?

Czy wiesz, jakie oprawy oświetleniowe powinieneś wykorzystać w swojej sypialni? Lampy wiszące do sypialni to jeden z podstawowych elementów wyposażenia, dzięki któremu da się rozjaśnić strefę wokół łóżka. Podobnie jak lampa sufitowa, pełnią one najczęściej rolę oświetlenia ogólnego, które rozjaśnia całe pomieszczenie bądź wybrany fragment (np. łóżko). Oprócz nich stosuje się inne rozwiązania uzupełniające. Doskonałym przykładem są kinkiety do sypialni (oświetlenie zadaniowe, boczne), lampy stojące, oczka wpustowe (oświetlenie dekoracyjne) – bez nich trudno wyobrazić sobie odpowiednie oświetlenie wnętrza, które zapewnia funkcjonalność i buduje nastrój sprzyjający relaksowi.

Lampy wiszące do sypialni i inne oprawy oświetleniowe a odpowiednie źródło światła

W modnych sypialniach stosuje się różne rodzaje lamp wiszących, sufitowych czy ściennych, które zapewniają oświetlenie strefy łóżka. Każda z nich powinna być wyposażona w odpowiednie źródła światła. Takie właśnie są produkty LED – energooszczędne, o długiej żywotności, o różnych kształtach i parametrach (natężenie i temperatura barwowa).
Można wybrać standardowe źródła światła lub zdecydować się na rozwiązania pozwalające na regulację oświetlenia, by na przykład uzyskać przyjemne, ciepłe światło, zapewniające nastrój sprzyjający relaksowi wieczorową porą.

Modne lampy wiszące nad łóżko w sypialni – co wybrać i czym je zastąpić?

Nowoczesne lampy wiszące wyróżniają daną przestrzeń, przykuwają spojrzenia i dekorują. W naszej ofercie można znaleźć wiele lamp wiszących, dzięki którym padające światło doświetla strefę łóżka. Stosuje się klasyczne żyrandole, ale również modele designerskie. Świetnie sprawdzają się także oprawy z pojedynczym źródłem światła.
Lampa wisząca w sypialni nie zawsze jest jednak jedyną opcją. Czasami lepszym rozwiązaniem bywają nasze lampy sufitowe (większe modele i oprawy w formie spotu). To wręcz idealne rozwiązanie, gdy chce się skutecznie i ciekawie doświetlić wnętrze małej sypialni. W tym przypadku plafon lub inna dość niewielka lampa sufitowa nie zajmują cennego miejsca oraz nie daje tak przytłaczającego efektu, jak użycie rozbudowanych lamp wiszących. W sklepie LightPlus na szczęście da się znaleźć różne lampy nad łóżko do każdej sypialni.

Dodatkowe źródła światła oprócz lampy wiszącej w sypialni

Jakie jeszcze lampy pojawiają się w strefie łóżka w sypialni lub w pokoju dziecka? Do najczęściej stosowanych zaliczają się choćby klasyczne lampki nocne (kinkiety, oprawy stołowe lub podłogowe). To one zapewniają wystarczająco światła, by bezpiecznie przemieszczać się we wnętrzu, bez konieczności uruchamiania głównego oświetlenia.
Czym się kierować, gdy wybiera się lampki nocne – bez względu na to, czy jest to doskonały kinkiet ścienny czy lampa stojąca? Tego typu produkty powinny dawać rozproszone światło, a sam strumień światła nie powinien być zbyt mocny – w końcu jest to najczęściej dodatkowe oświetlenie. Poza tym nie wystarcza sama odpowiednio dobrana lampa. Przy planowaniu systemu trzeba jeszcze zwrócić uwagę na montaż kinkietów lub ustawienie na szafkach nocnych lamp w swojej sypialni. Powinny one zapewniać światło potrzebne do realizacji wszystkich zadań, a przy tym nie oślepiać osoby siedzącej na materacu. Dodatkowo kinkiet nad łóżko ma powinien znajdować się poza zasięgiem rąk dziecka.
Nowoczesne kinkiety i inne lampki nocne warto montować po obu stronach łóżka – dzięki temu zapewnia się światło sobie i ewentualnie drugiej osobie oraz tworzy przyjemną dla oka symetryczną kompozycję z pomocą dwóch opraw oświetleniowych.

Stylowe lampy wiszące do sypialni – różne nurty aranżacyjne od LightPlus

Wystrój wnętrza utrzymany w różnych stylach wymaga zastosowania odpowiednich produktów oświetleniowych, bez względu na to, czy nad łóżko trafią wiszące lampy, żyrandol, lampa sufitowa czy kinkiety.
Na szczęście w LightPlus oferujemy rozmaite produkty, wpisujące się w wiele nurtów. Są one też wykonane z różnego rodzaju materiałów. Miłośnicy aranżacji w stylu nowoczesnym mogą postawić na geometryczne rozwiązania w neutralnych kolorach. We wnętrzach w duchu skandynawskim świetnie sprawdzą się lampy do sypialni z drewna, wyposażone w szklane klosze lub płócienne abażury. Bardziej okazałe i dekoracyjne są natomiast modele w stylu glamour – chromowane, z kryształkami, które zapewniają delikatny blask i odbłyski światła. Zwolennicy nietypowych produktów mogą natomiast zdecydować się na lampy wyróżniające się artystycznym, wyjątkowym designem – one na pewno ożywią każdą sypialnię.

Efektowne i praktyczne oświetlenie od LightPlus – lampy wiszące, plafony, lampy ścienne, kinkiety w Twojej sypialni

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór lamp do każdej sypialni, które zachwycą nawet najbardziej wymagających klientów. Stawiamy na produkty z wysokiej jakości materiałów, pochodzące od zaufanych dostawców. Zapewniamy różne typy opraw w tym: praktyczne lampy wiszące, stojące lampki nocne lub nowoczesne kinkiety nad łóżko. Sprawdź kategorię lamp do sypialni i zobacz, która z nich powinna rozjaśnić Twoje wnętrza.