Kinkiety loftowe

Styl loftowy cieszy się olbrzymią popularnością we wnętrzach mieszkalnych. Warto zadbać o ciekawe zaaranżowanie przestronnych pomieszczeń. Olbrzymią rolę odgrywa w tym dobre oświetlenie, a w jego ramach nowoczesne kinkiety loftowe.
Szukasz efektownych i praktycznych lamp ściennych w stylu industrialnym? Koniecznie sprawdź naszą ofertę w sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 485 produktów.

Pokazano 1-32 of 485 produktów

Kinkiety loft – czym się wyróżniają lampy w stylu loft?

Styl industrialny wywodzi się z czasów, gdy pomieszczenia pofabryczne zaczęto adaptować na potrzeby mieszkaniowe. Pozwoliło to stworzyć cały nurt wnętrz mieszkalnych – rozległych, pełnych światła i nieco surowych, nawiązując do ich przeszłości. W takich miejscach dominują surowe cegły, beton, drewno, metal.
Gdy planuje się urządzanie wnętrz o charakterze industrialnym, nie można zapomnieć o oświetleniu. W jego ramach powinny również pojawić się lampy ścienne. Czym wyróżniają się kinkiety industrialne? To najczęściej bardzo proste konstrukcje, zbudowane z podstawowych brył geometrycznych, pozbawione nadmiernych dekoracji. Często są one wytwarzane z metalu (w tym również rurek stalowych) z elementami drewnianymi. Spotyka się również połączenia szkła i metalu. Industrialne kinkiety zazwyczaj występują w stonowanych wariantach barwnych. Do najpopularniejszych zaliczają się modele w kolorze czarnym, białym i szarym. Zdarzają się też bardziej dekoracyjne rozwiązania – w tym łączące czerń lub biel z miedzią lub brązem, co pozwala zbudować przytulny klimat i ozdobić przestrzeń.

Kinkiety industrialne – gdzie je zamontować?

Oprawy ścienne w stylu industrialnym wprowadza się do różnych wnętrz. Z tego typu lamp korzysta się w pomieszczeniach reprezentacyjnych, rekreacyjnych i gospodarczych czy technicznych. To produkty, które trafiają zarówno do przestrzeni mieszkalnych, jak i firmowych. Pełnią w nich różne funkcje – wpływa na nie liczba zastosowanych opraw, ich wielkość i design. Industrialne kinkiety mogą być używane jako:
    • oświetlenie ogólne (w mniejszych wnętrzach, np. na klatkach schodowych, w korytarzach),
    • oświetlenie zadaniowe (lampki nocne po obu stronach łóżka w sypialni, kinkiety łazienkowe o wysokim współczynniku IP),
    • oświetlenie uzupełniające i dekoracyjne.
Montuje się je także na zewnątrz jako oświetlenie elewacji, dbając o to, by w takie miejsca trafiały produkty najwyższej jakości, o dużej trwałości i wodoszczelności.

Kinkiety loft w różnych rodzajach aranżacji wnętrz

Styl loftowy to nie jedyny typ aranżacji, w których mogą się znaleźć lampy takie, jak kinkiet loftowy. Można zastosować takie produkty w ramach wnętrz nowoczesnych, a nawet wzbogacić klasyczne rozwiązania. Niektóre modele metalowe w odcieniach brązu lub mosiądzu ciekawie prezentują się w pomieszczeniach retro lub rustykalnych. Warto eksperymentować i znaleźć wariant dla siebie. Szeroki wybór produktów znajdzie się w naszej ofercie.

Modne lampy w stylu loftowym a nowoczesne źródła światła – dlaczego warto wybrać industrialne kinkiety LED?

Na co warto zwracać uwagę, gdy chce się wybrać kinkiety loftowe do domu? Dobre oświetlenie industrialne powinno być wykonane z trwałych materiałów i odznaczać się ciekawym designem. Powinno się też zastosować odpowiednie źródła światła.
Nowoczesne, industrialne kinkiety dostępne w LightPlus, współpracują z energooszczędnymi produktami LED. To sposób na oszczędności, wygodniejsze doświetlenie wnętrz. Występują w wielu wariantach – można zdecydować się na moduły zintegrowane bądź wymienne żarówki (łatwo dobrać właściwy rodzaj gwintu), a także dobrać optymalne parametry. Wiele z nich pozwala nawet na regulację natężenia i temperatury barwowej, by zawsze zapewnić idealne warunki.

Szeroki wybór kinkietów w stylu industrialnym – uniwersalne kinkiety industrialne od LightPlus

Kinkiet loft wpisuje się w wiele typów wnętrz. W naszym sklepie posiadamy szeroki wybór opraw współpracujących z energooszczędnymi źródłami światła LED. Pochodzą od renomowanych producentów i wyróżniają się najwyższą jakością. Sprawdź naszą ofertę kinkietów loftowych, by wybrać wariant idealnie dopasowany do swoich potrzeb.