Lampy Hermetyczne do łazienki

Lampy łazienkowe są nieustannie narażone na naprawdę trudne warunki, jak wysoka wilgotność czy ryzyko rozchlapania wody. Dlatego powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, które zapewniają bezpieczne użytkowanie produktów przez naprawdę długi czas. Świetnie w tej roli sprawdzają się zwłaszcza lampy hermetyczne do łazienki.

Chcesz perfekcyjnie doświetlić łazienkę? Pragniesz stworzyć oświetlenie kabiny prysznicowej lub wanny? W naszym sklepie internetowym znajdziesz spory wybór zróżnicowanych rozwiązań, dopasowanych do rozmaitych potrzeb.

Znaleziono 347 produktów.

Pokazano 1-32 of 347 produktów

Lampy łazienkowe hermetyczne – co to takiego?

Oświetlenie łazienkowe hermetyczne to specjalne produkty, które nadają się do bezpiecznego użytkowania w trudnych warunkach. Tego typu sprzęty są odporne na działanie podwyższonej wilgotności, a oprawy o wysokim stopniu szczelności IP chronią delikatne wnętrze lampy (elektronikę i instalację elektryczną) przed bryzgami wody.
Pamiętaj, że zgodnie z przepisami bezpieczeństwa w takich nie można stosować dowolnych opraw, a dobre oświetlenie do łazienki musi spełniać restrykcyjne normy. Mają być zawsze wykonane z trwałych materiałów, odpornych na działanie szkodliwych warunków zewnętrznych. Należy też montować je w ściśle określonych strefach, by zapewnić wygodę podczas wykonywania codziennych czynności oraz najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Hermetyczne lampy łazienkowe – gdzie ich używać?

Z pomocą lamp o wysokiej szczelności da się zbudować system oświetleniowy w całym pomieszczeniu. W naszej ofercie znajdziesz:
    • oświetlenie główne (oświetlenie górne: lampy sufitowe, lampy wiszące),
    • oświetlenie zadaniowe (kinkiety ścienne nad lustro, oświetlenie do kabiny prysznicowej),
    • oświetlenie dekoracyjne – oświetlenie punktowe lub liniowe (oprawy wpuszczane: lampy wpustowe LED, oczka halogenowe, taśmy LED).
Wybór oświetlenia zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb i wielkości łazienki. W niskich pomieszczeniach lepiej zrezygnować z rozbudowanych opraw i postawić na plafony lub lampy sufitowe jako główne źródło światła. Mają one niewielkie rozmiary oraz nie zabierają cennego miejsca. W strefie lustra powinny znaleźć się źródła światła ułatwiające wykonywanie precyzyjnych czynności, przydatne na przykład podczas nakładania makijażu. Kinkiety i reflektory najlepiej montować na wysokości oczu, tak by nie pojawiały się odbłyski lub cienie.
Z kolei oświetlenie dekoracyjne dopełnia aranżację, by przyjemnie wyciszyć się w łazience, na przykład podczas długiej kąpieli. Takie lampy wprowadzą relaksacyjny nastrój i sprawiają, że przebywanie we wnętrzu jest naprawdę przyjemne.

Energooszczędne oświetlenie LED w łazience i halogeny łazienkowe

Ważną kwestią, gdy wybiera się odpowiednie oświetlenie do łazienki, jest oszczędność energii. Podstawą powinno być oczywiście światło dzienne, wpadające przez okna, choć nie sposób obyć się bez dobrze zaplanowanego oświetlenia sufitowego, ściennego etc.
Co wybrać? Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne oświetlenie LED ze zintegrowanymi modułami zawierającymi diody LED lub wymiennymi żarówkami LED. Pozwala to zmniejszyć zużycie energii oraz w pełni kontrolować warunki (natężenie i barwę światła). Pamiętajmy, że w łazience przydaje się zarówno światło zimne i neutralne, jak i ciepłe (które buduje przytulny klimat).
Poza źródłami światła LED o żywotności na długie lata warto postawić na inne energooszczędne i trwałe rozwiązania, jak choćby halogeny wodoszczelne do łazienki (żarówki halogenowe). Również takie źródło światła zapewnia komfort oświetleniowy na najwyższym poziomie. Oba typy rozwiązań można znaleźć w naszym sklepie LightPlus.

Modne oświetlenie łazienkowe, czyli lampy łazienkowe w różnych stylach od LightPlus

Przy oświetleniu łazienki, gdy dopasowuje się lampy ścienne, wiszące czy sufitowe, trzeba zadbać o znalezienie produktów dopasowanych wizualnie do aranżacji.
W naszej ofercie znalazły się więc kinkiety łazienkowe do oświetlenia lustra utrzymane w duchu minimalizmu – proste, geometryczne, w neutralnych kolorach. Można znaleźć lampy do łazienki industrialne – techniczne, o surowej formie. Pojawiają się także lampy ścienne i sufitowe w stylu glamour – efektowne, ozdobne i dodające przestrzeni sporo blichtru. Wybierając lampę tego typu, da się zbudować naprawdę romantyczny nastrój w każdej łazience.
Sprawdź naszą ofertę i zobacz, jaka lampa będzie idealnym rozwiązaniem do oświetlenia Twoich wnętrz.

Bezpieczne i piękne oświetlenie łazienki w każdym domu – lampy do łazienki od LightPlus

W LightPlus posiadamy wodoszczelne oprawy oświetleniowe, które nadają się do wykorzystania do łazienki lub do oświetlenia elewacji. Można zdecydować się na oprawy halogenowe lub energooszczędne lampy LED – wszystkie wykonane z najwyższej jakości materiałów, mające wysoki stopień ochrony. Stawiając na takie główne oprawy oświetleniowe lub lampy dekoracyjne, zyskujesz bezpieczeństwo oświetlenia do łazienki, które posłuży Ci przez naprawdę długie lata.