Lampy sufitowe plafony do łazienki

Oświetlenie do łazienki powinno być trwałe i praktyczne. Ma zapewniać perfekcyjne warunki, a przy tym zdobić przestrzeń. Warto wykorzystać odpowiednie rozwiązania, jak choćby ponadczasowe plafony do łazienki.


Zróżnicowane plafony łazienkowe wysokiej jakości można znaleźć we właściwej kategorii w naszym sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 196 produktów.

Pokazano 1-32 of 196 produktów

Plafony łazienkowe – gdzie ich używać?

W łazienkach stosuje się różne rodzaje źródeł światła, które spełniają różne role. Do czego przydaje się plafon łazienkowy? Najczęściej wykorzystuje się go jako główne źródło światła, w tej roli zastępuje bardziej rozbudowane wiszące lampy lub niewielkie oczka sufitowe.
Czasami stosuje się plafony sufitowe do łazienki jako oświetlenie strefowe, które ma doświetlić wybraną przestrzeń, w tym obszar nad wanną lub wnętrze kabiny prysznicowej. Czasami takie lampy wykorzystuje się jako oświetlenie łazienki o typowo dekoracyjnym charakterze, którego zadaniem jest zbudowanie przytulnego klimatu, sprzyjającego błogiej relaksacji.

Praktyczne plafony łazienkowe czy lampy wiszące w łazience?

Plafony łazienkowe najchętniej wykorzystuje się w niewielkich lub szczególnie niskich pomieszczeniach, gdzie zapewniają dobry poziom światła, pomagają optycznie powiększyć wnętrze, a przy tym nie zajmują cennej przestrzeni.
Nie oznacza to jednak, że nie można ich użyć w dużych łazienkach, gdzie mogą stanowić główne oświetlenie lub wpisywać się w większy zespół oświetleniowy, zaplanowany dla perfekcyjnego doświetlenia wszystkich zakamarków. W takich miejscach bez trudu jednak da się zamontować też okazałe żyrandole łazienkowe, które najczęściej nie sprawdzają się w małych łazienkach.

Lampy ledowe w łazienkach – praktyczne plafony LED jako funkcjonalne rozwiązanie do łazienek?

Wszystkie lampy łazienkowe powinny mieć podwyższony stopień szczelności IP, nie niższy niż IP44 (w przypadku lamp nad wanną lub w kabinie prysznicowej – IP65). Pozwala to bezpiecznie korzystać z nich w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności i dużym ryzyku rozchlapania wody.
Niezwykle praktyczne rozwiązanie stanowi nasz nowoczesny plafon LED do łazienki. Lampy ledowe w znacznie mniejszym stopniu zużywają energię elektryczną, zapewniając optymalny poziom oświetlenia, a przy tym wyróżniają się długą żywotnością. Można zdecydować się na modele zintegrowane lub na wymienne żarówki LED. Nowoczesny plafon łazienkowy LED to też szereg dodatkowych korzyści. Można łatwo znaleźć rozwiązania o niemal dowolnym natężeniu i barwie światła. Co więcej technologia LED pozwala na to, że niejedna lampa w naszej ofercie nadaje się do wpisania do systemu typu Smart House, by zdalnie kontrolować warunki oświetleniowe w każdym wnętrzu.

Modne i nowoczesne plafony łazienkowe – jakie lampy wybrać?

Plafon łazienkowy powinien być nie tylko bezpieczny i trwały, ale też modny. Należy dobierać lampy do stylu, w jakim urządzona jest cała łazienka. Staje się ona dzięki temu wygodniejsza i piękniejsza. Ich design może wpisywać się w zróżnicowane współczesne trendy.
W LightPlus posiadamy niejeden minimalistyczny plafon do łazienki w stylu nowoczesnym, naturalne oprawy skandynawskie lub ozdobne i połyskujące lampy sufitowe w stylu glamour. Dzięki tak dużemu urozmaiceniu każdy znajdzie oświetlenie do swojej łazienki.

Ponadczasowy plafon do łazienki – trwałe i praktyczne oświetlenie LightPlus w każdym pomieszczeniu

W ofercie LightPlus posiadamy wiele lamp sufitowych, które idealnie nadają się do oświetlenia nawet tak wymagających wnętrz, jak domowe łazienki. Energooszczędne oprawy LED to naprawdę wygodne rozwiązanie, by móc obniżyć wysokość rachunków, a także zyskać wysoką jakość. Pozwoli to beztrosko cieszyć się z perfekcyjnie oświetlonej łazienki przez długie lata.