Lampy podłogowe do sypialni

Czasami w sypialniach stosuje się alternatywne rozwiązania, które wspomagają klasyczne oświetlenie (lampy sufitowe i lampy wiszące). Obok nich warto wprowadzić do wnętrza lampy podłogowe, które potrafią okazać się bardzo praktycznym i dekoracyjnym źródłem światła.


W naszym sklepie internetowym LightPlus oferujemy szeroki wachlarz modnych lamp podłogowych najwyższej jakości – do sypialni i innych domowych pomieszczeń. Na jakie lampy stojące postawisz?

Znaleziono 225 produktów.

Pokazano 1-32 of 225 produktów

Lampy podłogowe w sypialni – do czego się ich używa?

Piękne lampy stojące w sypialni to najczęściej dodatkowe źródło światła, które wspomaga oświetlenie ogólne (lampy sufitowe lub wiszące). Niejednokrotnie taka lampa przydaje się jako oświetlenie zadaniowe. Oprawy wykorzystuje się na przykład jako lampki nocne w zastępstwie kinkietów lub modeli stołowych. To idealna opcja do sypialni dorosłych lub pokoju dziecka. Lampa podłogowa może mieć też inne konkretne miejsce. Niekiedy ustawia się ją obok fotela w strefie relaksu. Zdarza się, że doświetla toaletkę lub biurko. Świetnie nadają się jako delikatne doświetlenie miejsca do nocnego karmienia noworodków.
Lampy podłogowe z jednej strony stanowią zatem praktyczny element oświetlenia sypialni, z drugiej budują klimat i dopełniają modną aranżację pomieszczenia.

Lampy podłogowe do sypialni a źródła światła we wnętrzu

Odpowiednie oświetlenie wymaga zastosowania właściwych opraw, a także energooszczędnych źródeł światła. Dobrym pomysłem jest postawienie na produkty LED – zużywają mniej prądu niż klasyczne żarówki, a przy tym odznaczają się znacznie większą żywotnością. Do sypialni może trafić lampa podłogowa z wymienną żarówką lub wyposażona w zintegrowane źródło światła LED.
Produkty LED występują w wielu wariantach. Często można znaleźć opcję z regulacją kluczowych parametrów, jak natężenie czy temperatura barwowa, by zawsze uzyskać oświetlenie w pełni dopasowane do swoich potrzeb.

Nowoczesne lampy stojące – różne rodzaje opraw

Oryginalne lampy stojące potrafią być ważnym elementem wystroju i dekoracji pomieszczenia. Dlatego powinny wpisywać się we wnętrze. Ze względu na dość duże wymiary, zazwyczaj ustawia się je w większych sypialniach. Gdy wybiera się lampę podłogową, można zdecydować się na różne formy opraw. Do najpopularniejszych zaliczają się:
    • lampy stojące proste,
    • lampy podłogowe na łukowym ramieniu,
    • lampy na trójnogu.
Wiele z nich umożliwia regulację wysokości oraz kąta padania światła. Pozwala to łatwo stworzyć idealne warunki oświetleniowe w dowolnej przestrzeni urządzonej w każdym stylu.

Stojące lampy do sypialni – rozwiązania do najmodniejszych aranżacji

Lampa podłogowa powinna wpisywać się w system oświetleniowy i całościową aranżację wnętrza. W minimalistycznych pokojach przydają się proste lampy stojące – geometryczne, do których produkcji wykorzystano na przykład tworzywo sztuczne w neutralnym kolorze (lampy czarne, białe, szare). Inną opcją jest lampa podłogowa w stylu skandynawskim. Często konstrukcję wykonuje się z naturalnego drewna, a źródła światła osłaniają cylindryczne abażury, wykonane z gęstej tkaniny bawełnianej bądź lnianej. Jeszcze prostszą formę potrafi mieć lampa podłogowa industrialna – o metalowym, technicznym stelażu i niejednokrotnie zupełnie nieosłoniętej żarówce. Na przeciwnym biegunie znajdują się bardzo dekoracyjne oprawy w stylu glamour – z tiulami i koronkami oraz konstrukcją z chromowanego metalu. Spory wybór mocno zróżnicowanych produktów oferujemy na naszej stronie LightPlus.

Lampy podłogowe do sypialni – wysokiej jakości produkty od LightPlus

Stojące lampy w sypialni potrafią być bardzo przydatnym elementem oświetlenia. Ważną kwestią jest jednak dopasowanie ich do wystroju i specyfiki wnętrza. W ofercie naszego sklepu internetowego posiadamy szeroki wachlarz efektownych i praktycznych rozwiązań najwyższej jakości, pochodzących od renomowanych producentów. Dzięki temu na pewno znajdziesz lampę podłogową odpowiadającą Twoim potrzebom.