Żyrandole z tworzywa

Lampy wiszące można wyprodukować z rozmaitych materiałów. Do najpopularniejszych zaliczają się metal i szkło. Oprócz nich wielką popularnością cieszą się oprawy z tworzywa sztucznego. Wykorzystuje się je do produkcji efektownych modeli, w tym ponadczasowych lamp wiszących.
Stylowe i bardzo praktyczne żyrandole z tworzywa można znaleźć w tej kategorii w naszym sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 243 produktów.

Pokazano 1-32 of 243 produktów

Lampy wiszące z tworzywa sztucznego – zróżnicowane wzory do każdego pomieszczenia

Tworzywa sztuczne zrewolucjonizowały niejedną branżę. Powszechnie używa się ich także do produkcji opraw oświetleniowych. Jeśli postawi się na materiał dobrej jakości, da się uzyskać trwałe lampy wiszące, które zachwycają różnorodnością wzornictwa, odpornością na uszkodzenia mechaniczne (w tym zarysowania i pęknięcia) oraz czynniki zewnętrzne (zalanie wodą, wilgoć).
Materiały syntetyczne pozwalają na formowanie wtryskowe, co daje szansę na stworzenie nawet bardzo designerskich i nietuzinkowych konstrukcji. Zyskuje się też szeroki wachlarz opcji kolorystycznych. Dzięki temu oprawy nadają się do zastosowania niemal w każdej aranżacji.
Tworzywa sztuczne dobrze łączą się z innymi materiałami. Często spotyka się modele z syntetyków i metalu, szkła lub drewna, co pozwala uzyskać wiele oryginalnych opcji.

Żyrandol LED z tworzywa – największe zalety produktów ledowych

Nowoczesne żyrandole z tworzywa chętnie wyposaża się w źródła światła LED. To produkty trwałe i żywotne, dostępne w wielu opcjach (wymienne lub zintegrowane, zapewniające różne parametry światła). Niektóre umożliwiają nawet regulację natężenia czy barwy oraz zdalne sterowanie całym oświetleniem, co ułatwia stworzenie idealnych warunków w zależności od okazji.

Gdzie zamontować modne żyrandole z tworzywa?

Lampy wiszące o szczególnie rozbudowanych formach zazwyczaj pełnią rolę oświetlenia głównego lub strefowego w pomieszczeniach reprezentacyjnych lub wypoczynkowych. Trafiają zatem do salonu, jadalni lub kuchni. Nieco mniejsze da się wykorzystać nad wyspą kuchenną, w przedpokoju lub łazience (modele o wysokim współczynniku ochrony IP).
Zawsze trzeba dobrać oprawę do konkretnej przestrzeni – zbyt duża może przytłaczać, za mała – nie spełni swojej funkcji. Co więcej, trzeba ją montować tak, by nie utrudniała korzystania z wnętrza.

Stylowe aranżacje a nowoczesne żyrandole z tworzywa

Lampy z tworzywa występują w wielu wersjach, dlatego bez trudu da się znaleźć opcję do niemal każdej aranżacji. Minimalistyczne, oparte na prostych bryłach geometrycznych sprawdzają się w aranżacjach nowoczesnych, hi-tech czy skandynawskich. Bardziej rozbudowane, chromowane i z kryształkami stosuje się natomiast w pomieszczeniach w stylu glamour. Surowe modele techniczne przydadzą się w przestrzeniach w duchu loftowym (najlepiej modele białe lub czarne). Każdy zatem może znaleźć coś dla siebie.

Ponadczasowe lampy od LightPlus – poznaj naszą ofertę

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór opraw oświetleniowych z tworzywa sztucznego. Poznaj nasze żyrandole wykonane z najwyższej jakości materiałów, pochodzące od renomowanych producentów. Odkryj możliwości, jakie daje Ci LightPlus, i znajdź oświetlenie dla siebie.