Lampy nad antresolę

Dobre oświetlenie jest niezbędne w każdym z domowych pomieszczeń. Dotyczy to także tak nietypowych wnętrz jak antresola – gdzie zapewnienie optymalnych warunków świetlnych wbrew pozorom nie jest proste. Trzeba postawić zatem na właściwe produkty.
Szeroki wybór modnych i praktycznych lamp na antresolę można znaleźć oczywiście w tej kategorii w naszym sklepie internetowym LightPlus.

Znaleziono 784 produktów.

Pokazano 1-32 of 784 produktów

Lampy na antresolę – różne funkcje przestrzeni

Antresole bywają wykorzystywane do rozmaitych celów. Można urządzić tam składzik wszelkich przedmiotów albo zaadaptować dostępną przestrzeń do celów mieszkalnych, jako gabinet do pracy lub sypialnię. W zależności od roli jaką ma odgrywać antresola wykorzystuje się nieco inne funkcjonalne oświetlenie.
Lampy w tym przypadku pełnią rolę praktyczną, zapewniając warunki do bezpiecznego i wygodnego korzystania z przestrzeni. To także sposób na to, by wprowadzić dekoracyjny element wnętrza z pomocą lampy wiszącej, sufitowej lub ściennej.

Lampy sufitowe w niskich wnętrzach optymalnym rozwiązaniem do Twojego domu?

Na antresolach o charakterze typowo mieszkalnym (sypialnia, gabinety) montuje się różne rodzaje lamp. W roli oświetlenia ogólnego najczęściej spotyka się:
    • lampy sufitowe,
    • lampy wiszące,
    • reflektory i lampy tuby.
Montuje się je na suficie w odpowiednich miejscach, by równomiernie doświetlić wszystkie zakamarki. Na antresolach o płaskim suficie raczej unika się okazałych lamp wiszących. Przeważnie są to bowiem dość niskie pomieszczenia. Jeśli jest to jednak antresola ze skosami, niejednokrotnie można pozwolić sobie na długie lampy wiszące, zawieszone oczywiście na odpowiedniej wysokości, by nie utrudniać przemieszczania się.
Oprócz głównego źródła światła potrzebne są też lampy boczne (np. kinkiety) oraz dodatkowe oświetlenie punktowe (oczka wpustowe) lub liniowe (taśmy LED).

Ledowa lampa sufitowa i lampa wisząca jako oświetlenie antresoli

Wielką popularnością wśród naszych klientów cieszą się przede wszystkim lampy wyposażone w źródło światła LED. To rozwiązania energooszczędne, wykazujące długą żywotność. Występują w wielu wariantach – co ułatwia dobranie oświetlenia do konkretnej funkcji przestrzeni. Co więcej spora grupa rozwiązań pozwala na regulację kluczowych parametrów, jak natężenie czy barwa światła także zdalnie (z pomocą aplikacji lub pilota).

Odpowiednie oświetlenie antresoli – jak dopasować lampy do stylu wnętrza?

Wszystkie lampy na antresoli i w innych niskich pomieszczeniach powinny być dopasowane do charakteru wnętrza i wybranej aranżacji. Spory wybór rozwiązań udostępniamy w LightPlus. Efektowny design wyróżnia nowoczesne lampy – minimalistyczne, geometryczne, utrzymane w stonowanych kolorach. Lampy w stylu skandynawskim są proste, często wykorzystują konstrukcje z drewna i innych naturalnych materiałów. Natomiast produkty glamour to modele chromowane z delikatnymi kryształkami. Lampy industrialne przypominają z kolei klasyczne oprawy techniczne, często pozbawione ozdobnych osłon, zamiast nich eksponując dekoracyjne żarówki LED.

Lampa wisząca i lampa sufitowa na antresoli – produkty od LightPlus

Lampy od LightPlus wpisują się w wiele przestrzeni, nawet w szczególnie wymagające antresole. Nasze produkty nadają się do montażu na sufitach, zawieszenia na różnych wysokościach bądź ustawienia w wybranym miejscu. Zachęcamy do poznania wszystkich rozwiązań, by wybrać wariant idealny.